Актуальні проблеми екомічного і соціального розвитку регіону - Збір- ник матеріалів регіональної науково-практичної конференції

АнотацІя

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ

регіональної науково-практичної конференції

до 10-ї річниці кафедри

«Економіка і менеджмент»

13 грудня 2007 року

Красноармійськ

2007

УДК 330.3+336+658

ББК 65.9 (4УКР)

Актуальні проблеми екомічного і соціального розвитку регіону: Збір- ник матеріалів регіональної науково-практичної конференції до 10-ї річниці кафедри «Економіка і менеджмент» (13 грудня 2007р.). - Красноармійськ: КІІ ДонНТУ, 2007. - 395 с.

У збірнику опубліковано материали науково-практичної конференції з актуальних проблем екомічного і соціального розвитку регіону.

Для науковців, викладачів вищих навчальних закладів, фахівців різних галузей економіки, представників органів місцевого самоврядування, держав- них службовців, студентів.

Під загальною редакцією:     Лисенко С.М., к.е.н., доцент

Оргкомітет:     Дяченко Н.І, к.і.н., доцент Коробський Р.В., старший викладач Соколовський В.П., старший викладач Безсонова Т.В., асистент

Лизунова О.М., асистент

УДК 330.3+336+658

ББК 65.9 (4УКР)

© Колектив авторів, 2007

 

К о с т е н к о В о л о д и м и р І ва н о ви ч ,

проректор Донецького національного технічного університету

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

Шановні учасники конференції! Ми раді вітати в цьому залі пред- ставників науки і освіти, виробничої сфери і органів місцевого самовря- дування, студентства Донецького регіону.

Сьогодні ми зібралися для того, щоб обмінятися результатами сво- їх наукових досліджень і практичної діяльності, які щільно пов’язані з проблемами соціального і економічного розвитку нашого регіону.

На сучасному етапі відбувається консолідація сил вчених і освітян, представників бізнесу, територіальних громад, місцевої влади у пошуках шляхів зростання економічного добробуту населення і розвитку людсько- го потенціалу регіону шляхом ефективного використання всіх наявних ресурсів.

Законодавчою основою розв’язання зазначених проблем є Закон

України «Про стимулювання розвитку регіонів», який набрав чинності з 1 січня 2006 року. І на підставі цього закону в липні 2006 року Кабінетом Міністрів України затверджено Державну стратегію регіонального розви- тку до 2015 року. У цьому фундаментальному документі виписані уза- гальнені проблеми соціально-економічного регіонального розвитку і за- пропоновані напрямки їх розв’язання на середньострокову перспективу.

Головною метою державної регіональної політики є створення рів- ноцінних умов для динамічного і збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів України, забезпечення додержання соціальних станда- ртів життя для кожного громадянина незалежно від місця проживання, а також поглиблення процесів ринкової трансформації на основі підви- щення ефективності використання потенціалу регіонів.

На жаль, існуючі форми регулювання економічної і соціальної сфер

на регіональному і місцевому рівнях залишаються недостатньо ефектив- ними і мало придатними для динамічного реформування економічних процесів, які відбуваються сьогодні в Донецькому регіоні.

Регіоналізація соціально-економічного розвитку повинна базувати- ся на рекомендаціях і висновках наукових досліджень, спрямованих на грунтовне вивчення та забезпечення ефективного використання ресурс-

 

ного потенціалу регіону; здійснення на інноваційній основі структурної перебудови   економіки   регіонів;   широкий   розвиток   підприємництва; участь територіальних громад у вирішенні проблем соціально- економічного розвитку; удосконалення фінансових міжбюджетних відно- син; налагодження міжнародного співробітництва; наближення націона- льного законодавства до міжнародних норм і стандартів тощо.

Саме таким актуальним питанням присвячено цю ювілейну науко- во-практичну конференцію, яка проводиться з нагоди 10-ліття кафедри економіки і менеджменту Красноармійського індустріального інституту Донецького національного технічного університету. Кафедру було ство- рено на базі кафедри суспільних наук тодішньої Красноармійської філії ДонНТУ. Першим завідувачем кафедри був к.е.н., доц. Юрій Данилович Зубенко, який і сьогодні щільно співпрацює з кафедрою над проблемами інноваційного розвитку економіки. Після структурної реорганізації і ство- рення Красноармійського індустріального інституту кафедра отримала нову назву – кафедра економіки і менеджменту  з виділенням в її складі секції соціально-гуманітарних дисциплін, яку очолила к.і.н., доц. Наталія Іванівна Дяченко. На сьогоднішній день секція переросла в окрему ка- федру соціально-гуманітарної підготовки. Але тісні і добрі стосунки між кафедрами тривають. Прикладом такої наукової співпраці є дана конфе- ренція.

Думку про те, що подальша стратегія соціально-економічного роз- витку Донецької області має розроблятися із залученням наукового по- тенціалу вищих навчальних закладів, розділяють усі учасники конферен- ції. Це вселяє надію на те, що конференція пройде у діловій та дружній обстановці, у плідному обговоренні питань і проблем, що розглядаються у доповідях.

Насамкінець хочу побажати вам творчої наснаги, натхненної науко- вої праці на благо України.

 

1. МОНІТОРИНГ І МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ І СУСПІЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ

Б е з з уб к о Л . В. , Б е з з уб к о Б . І .