Міжнародні інформаційні системи - Навчальний посібник

12.6. поняття про систему телеконференцій

На перший погляд, дискусії, що проводяться засобами електронної пошти, надають споживачам все, що потрібно для такого спілкування між собою. Але при більш глибокому ознайомленні з електронною поштою виявляється, що у випадку великого потоку повідомлень можуть виникнути проблеми. Є дискусії, в яких ви приймаєте участь по обов'язку роботи, а є такі, в яких ви приймаєте участь, щоб відпочити та розважитися. Коли такі повідомлення приходять усуміш, то виникає небезпека інформаційної (службової) катастрофи.

Система телеконференцій – спосіб, який дозволяє приймати участь в великій кількості дискусій і виділити їх з повідомлень вашої електронної пошти.

У телеконференцій є ще одна перевага: ця система ідеальна для перегляду і не накладає на нас великих зобов'язань. Коли ви читаєте і цікавитесь чимось поверхово, то можете читати матеріали дискусій раз у місяць або навіть один раз на рік.

Телеконференції - це Internet - еквівалент дискусійної групи або "електронної дошки об'яв" (bulletin board system, BBS), що працюють, наприклад, в мережі CompuServe і на приватних комутованих лініях. Для користувача система організує публічні дискусії та обговорення по цілому ряду великих рубрик- направлень, що звуться телеконференціями.

Програма читання телеконференцій (ПЧТ) представляє матеріали цих дискусій в упорядкованому вигляді, наприклад: спочатку список повідомлень, що відносяться до колекціонування олівців, за ним слідує список повідомлень по інженерній хімії і т.д. В кожній телеконференції, як правило, проводиться цілий ряд дискусій по конкретним темам, наприклад, в телеконференції по класичній музиці проводяться дискусії про Дев'яту симфонію Бетховена, гобоях, фугах Баха і т.д. Всі ці дискусії ведуться одночасно. Програма читання телеконференцій допомагає дотримуватись порядку. Вона відділяє статті, які ви уже бачили, і показує тільки нові, які поступили після закінчення останнього сеансу. Після показу програмою читання телеконференцій списку існуючих статей по даній темі, ви можете вибрати і читати те, що вас цікавить. Коли ви забули, де бачили матеріал, що вас цікавить, то зможете знайти потрібну статтю по даним про автора, тему або по вказаному автором контексту.

Програму читання телеконференцій можливо налагодити таким чином, щоб вона проглядала чи відкидала визначені матеріали автоматично, керуючись прізвищем автора або темою статті.

У світі телеконференцій існує великий вибір програм читання. В системах на базі ОС UNIX для читання телеконференцій найбільш широко використовуються програми: rn, trn, nn та tin.

rn- одна з найстаріших та популярних програм читання телеконференцій. Ця програма була створена до появи великих потоків новин;

trn- це нащадок програми rn, який підтримує тематику, тобто ця програма дозволяє читати телеконференцію по порядку у відповідності з темою;

nn- дуже популярна серед користувачів ОС UNIX, має багато функцій і визначена для роботи в дуже завантаженій інформаційній системі;

tin- найновіша з перерахованих програм читання телеконференцій. Особливо популярна серед користувачів нового покоління.

У різних програмах читання телеконференцій є багато спільного. Незважаючи на цю подібність, більше всього конфліктів виникає при обговоренні питання, яка програма читання телеконференцій краща.

Програми читання телеконференцій різняться способом організації і представлення списку статей. Наприклад, rn-програма читання "від початку до кінця", а tin- представляє користувачам більше свободи у відповідності з його бажаннями.

 

Мал. 52. Система телеконференцій з точки зору користувача

Clarinet- ієрархічна система, яка здійснює передачу статей із традиційних агентств та газет.