Міжнародні інформаційні системи - Навчальний посібник

9.2. постійне з’єднання internet

Постійне з’єднання Internet означає, що комп’ютер підключений безпосередньо до мережі з допомогою протоколу TCP/IP, що є частиною Internet, або в організації з мережею з’єднаний суперкомп’ютер, а у користувача знаходиться термінал цього комп’ютера, або підпорядкований суперкомп'ютеру периферійний комп'ютер.

TCP/IP означає - Transmission Control Protocol/ Internet Protocol. Протокол визначає, як комп’ютери взаємодіють один з одним. Комунікаційні протоколи - набір правил, що визначають, як можуть взаємодіяти різні комп’ютери, модеми та програми. Постійні з’єднання часто використовують такі солідні організації як університети, групи інститутів або організації. Сервісна компанія встановлює в офісі такої організації маршрутизатор, орендує телефонну лінію, яку з’єднує маршрутизатор з комп’ютером сервісної компанії. Він ще називається хост-комп’ютером, або просто хостом.

Завдяки орендованій, або виділеній лінії комп’ютери та термінали завжди з’єднані з мережею Internet. Телефонний виклик для досягнення комп’ютера сервісної компанії не потрібен, і користувач входить в Internet зі свого терміналу. Після входу він може передавати файл між комп’ютерами організації, та іншими комп'ютерами в Internet. Звичайно вартість такої послуги дуже висока і складає тисячі доларів за установку та тисячі доларів за експлуатацію, а також оплату

Мал. 49. Особливості з'єднання модему

орендованої лінії.

Це саме дороге з’єднання, але воно дуже зручне для великої компанії або фірми. Після отримання з’єднання можливо мати стільки користувачів, скільки допускає комп'ютер компанії і арендована лінія. При значній кількості користувачів цей спосіб стає дешевшим, чим забезпечення кожному користувачу окремого доступу. Але індивідуальному користувачеві про постійне з’єднання слід просто забути.