Міжнародні інформаційні системи - Навчальний посібник

8.4. мережева етика internet

Мережа породжує багато етичних проблем, однак, етика тут відрізняється від загальноприйнятої. Мережева етика заснована на двох головних принципах:

1.Індивідуалізм поважається і заохочується.

2.Мережу потрібно захищати.

В мережі можливо спілкуватися коли бажаєш і як бажаєш. Це завжди зручно, і ніякого насильства немає. Географічне положення значення не має. Співбесідник може знаходитися в любій точці мережі (практично в любому місці земної кулі). Тому створення групи однодумців по любій темі цілком можливо. Можливо формувати навіть альтернативні групи. Деякі користувачі хочуть "зустрічатися" по електронній пошті, другі - завдяки телеконференціям, треті - використовуючи відкритий доступ до файлів і т. д. Кожний вільний в своєму виборі. Не існує переслідування інакомислячих . По цій причині жодний не заявить, що "дану тему не повинні обговорювати в мережі". Кожний розуміє, що для решти споживачів мережі можливість отримати інформацію, в якій вони зацікавлені важливіше, ніж для нього самого. Однак, багато споживачів не без підстави побоюються, що може виникнути рух на підтримку зовнішньої цензури, і в результаті Internet стане менше корисною.

Постійні користувачі Internet вважають її дуже цінним інструментом як для роботи, так і для розваг. Хоча доступ до Internet часто відбувається за рахунок організацій, користувачі мережі вважають своїм обов'язком захищати цей цінний інформаційний ресурс. Існує два джерела небезпеки для Internet:

1.Інтенсивне використання не по призначенню.

2.Політичний тиск.

Постійні споживачі мережі і постачальники послуг читають різноманітну інформацію, регулярно працюють в мережі. Коли якість послуг падає без наглядної на те причини, ці спеціалісти намагаються визначити, що трапилось. Після вияснення, що в деякому районі трафік виріс в сотні разів, вони прагнуть шукати причину, і якщо з'ясується, що мережа використовується не по призначенню, то можна отримати по електронній пошті важливе повідомлення з проханням перестати так себе вести. Потім попередження може стати суворим, і нарешті піде звернення до вищого мережевого керівництва. Результатом може стати повна заборона доступу до мережі або збільшення плати за доступ. Самоконтроль при користуванні мережею дуже важливий і з політичних міркувань. Зрозуміло, що мережа не може існувати без зловживання і проблем. Але, якщо ці проблеми не вирішуються, а користувачі мережі виходять на сторінки газет і стають предметом обговорення в парламенті або уряді країні, то програють всі. Перерахуємо деякі дії, які не потрібно використовувати при роботі в мережі:

дуже часті та тривалі комп'ютерні ігри;

постійні зловживання;

злобне, агресивне відношення до решти споживачів та інші антисуспільні дії;

намагання нанести значні витрати та втручання в дії інших;

створення загальнодоступних файлів непристойного змісту.