Міжнародні інформаційні системи - Навчальний посібник

9.5. поштове з’єднання мережі internet

Розроблено декілька різноманітних поштових з’єднань з мережею Internet. За допомогою поштового з’єднання можливо пересилати пошту своїм знайомим, а приятелі та колеги пересилають через Internet пошту вам.

Через Internet можливо пересилати пошту окремим комп’ютерам, що не входять до служби Internet.

Найбільш популярною системою поштового з’єднання є система UUCP (UNIX - to - UNIX Copy Program), що дозволяє помістити пошту в файл і передавати її іншим комп’ютерам. Це просте поштове з’єднання за допомогою програми, яка визначена тільки для такої однієї цілі. Крім того, можливо скористатись поштою в диспутах з любої тематики, пересилати і відправляти пошту та повідомлення, групи новин USENET. Для багатьох користувачів знайомство з мережами починається з електронної пошти (скорочено E-mail). Для більшості користувачів електронна пошта служить дешевим та зручним засобом передачі повідомлень по всій земній кулі.

Електронна пошта означає процес передачі повідомлень по комп’ютерній мережі. Замість того, щоб писати листа, заклеювати його в конверт і опускати його в поштовий ящик, можливо послати повідомлення по Internet любому користувачеві.

Окрім того, з допомогою електронної пошти одне і теж повідомлення можливо одночасно пересилати декільком адресатам. Є також можливість створювати поштові групи: підготувати одне повідомлення, а потім дати команду програмі пошти відіслати його всім членам конкретної групи. Можливо також підготувати повідомлення одній особі, а потім зробити копії з допомогою програми електронної пошти і відіслати другим користувачам.