Міжнародні інформаційні системи - Навчальний посібник

10.1. мережі з комутацією пакетів

Сучасні мережі створюються по багаторівневому принципу. Передача повідомлень у вигляді послідовних бітів починається на рівні ліній зв’язку та технічного обладнання, причому ліній зв’язку не завжди високої якості. Потім додається рівень базового програмного забезпечення, що керує роботою обладнання. Наступний рівень програмного забезпечення дозволяє наділити базові програмні засоби додатковими необхідними можливостями. Розширення функціональних можливостей мережі шляхом додавання рівня за рівнем приводить до того, що нарешті можливо отримати справжній дружелюбний та корисний інструментарій.

Коли ви захочете представити для себе, що таке насправді Internet і як він працює, то відразу виникають асоціації з телефонною мережею. В кінці кінців, обидві ці структури використовують електронні засоби передачі, обидві дозволяють передавати інформацію і встановлювати з’єднання. Крім того, в системі Internet, в основному, використовуються виділені телефонні лінії зв’язку. На жаль, це невірне уявлення, і воно є причиною нерозуміння принципів роботи Internet.

Телефонна мережа - це мережа з комутацією каналів. Коли відбувся виклик, то виділяється деяка частина цієї мережі. Навіть, коли не використовується телефонна лінія, вона залишається недоторканою для інших абонентів, яким в цей час потрібно подзвонити. Це приводить до того, що такий коштовний ресурс як мережа використовується неефективно.

Більш відповідає дійсному стану речей моделі Internet поштове відомство. Поштове відомство являє собою мережу з комутацією пакетів. Тут немає виділеної ділянки мережі. Кореспонденція змішується з іншими листами, відправляється в поштове відділення і сортирується.

Незважаючи на те, що технології абсолютно різні, служба доставки пошти являє собою чудово точний аналог мережі Internet.