Міжнародні інформаційні системи - Навчальний посібник ( Коломієць В.Ф.)

Розділ 2

Владні міжнародні інформаційні системи

2.1. Президентські інформаційні системи

Президентська інформаційна система США.

Інформаційна система президента США складається із ряду установ (урядових та комерційних), що надають різноманітні інформаційні послуги Адміністрації президента.

Одною із найважливіших структур, що забезпечують обробку інформації та її надходження із різноманітних джерел, є Рада Президента з Національної Безпеки. Відділи та підрозділи Ради виконують суто інформаційну роботу: пошук, обробку, зберігання і розповсюдження інформації. Основним “клієнтом” Ради є Президент.

З кінця Другої Світової війни, кожна адміністрація намагалася розвинути і вдосконалити установи, що управляють політикою Національної безпеки. Кожний Президент спробував уникнути проблем його попередників і встановити систему визначення та координації політики, яка відобразила його особистий стиль управління. Рада Національної Безпеки (NSC) є центром цієї системи координації зовнішньої політики

Актом про Державну Безпеку від 26 липня 1947 було створено Раду Національної Безпеки під головуванням Президента з міністрами в якості ключових членів, для координування зовнішньої політики і оборонної політики, та для вирішення дипломатичних і військових проблем. Розуміння того, що NSC було створено для координації політичних і військових дій, швидко призвело до ідеї існування NSC для обслуговування Президента.

Структура і функціонування NSC залежить від особистих стосунків між Президентом і його головними радниками та міністрами. Але, незважаючи на стосунки між індивідами, сильну організаційну структуру було необхідно розвинути. Для цього необхідний потік інформації, без якого здійснення рішень неможливе. Хоч постійний штат поступово почав набувати форми, головна самостійна робота відбувалася у відділах.

NSC Президента Трумена підпорядковувалася Державному Департаменту. Однак, прихильність Президента Ейзенхауера до військової штатної системи, привела до розвитку NSC у цьому напрямку. Штат NSC координував детально розроблену структуру для контролю виконання політичних рішень. Виконавчий Секретар Ради став радником Президента, але був достатньо самостійним.

Президент Кеннеді спочатку схилявся до ідеї про сильного Держсекретаря, який контролював би всі питання, пов’язані із зовнішньою політикою, але звернувся до інших стратегій, коли стало очевидним, що Державний Департамент не мав достатнього впливу на інші міністерства. Кеннеді віддав перевагу політикотворенню, залучаючи до роботи спеціальні групи, відмінив структури NSC створені за Ейзенхауера і надав повноваження Спеціальному Помічнику з Справ Національної Безпеки та його штату по координації питань, пов’язаних із національною безпекою. Стиль правління Кеннеді, який піклується про зняття відмінностей між формуванням політики та діями, призвів до того, що було зруйновано старанно сформовану штатну структуру Президента Ейзенхауера.

Розділяючи схильність Кеннеді до неформальних консультативних дій, Президент Джонсон продовжив атрофію структури NSC і надалі та, подібно його попереднику, залежав від Радника з Національної Безпеки і його штату, різних спеціально створених груп і надійних друзів.

За Президентів Ніксона та Форда, розширений штат NSC Генрі Кіссінджера, який зосередився на набутті аналітичної інформації від різних розвідвідділів, мав дозволити Раднику з Національної Безпеки запропонувати Президенту найкращий можливий ряд варіантів вирішення проблеми. Ця система відповідала вподобанню Президента Ніксона щодо детальних аналітичних матеріалів, що мали надати докладну інформацію. Кіссінджер зосередився на головних напрямках і дозволив передати частину зовнішньо-політичних питань Державному Департаменту, а питання озброєнь і міжнародних фінансових проблем розглядалися Міністерством Оборони та Казною. Спочатку Кіссінджер спробував відновити відокремлення між політикотворенням і здійсненням політичних рішень, але зрештою особисто виконував обидві ролі.

За Президента Картера, Рада Національної Безпеки стала головним джерелом ідей з зарубіжних питань, і штат NSC вербувався і відносно цієї концепції. Державний Департамент забезпечував збереження інформації і був координатором зусиль. Дехто розглядав це, як дуалізм консерватизму, і преса зрештою зосередила увагу на напруженості між відомствами. Роль Ради Національної Безпеки, як громадський адвокат підсилила важкі стосунки з Державним та іншими департаментами.

Колегіальний підхід до прийняття урядових рішень характерний для адміністрації Рейгана. Роль Ради Національної Безпеки понизилася, і Голова Адміністрації Президента став координатором зусиль Білого Дому. Принцип колегіальності між впливовими головами відділів не прижився, і конфлікти було винесено на публіку. Штат NSC намагався постати окремою стороною.

Президент Буш привніс свій власний досвід із зовнішньої політики (як керівника Ради Національної Безпеки), і відновив колегіальні відносини між головами відділів. Він реорганізував організацію NSC: було включено Комітет Директорів, Комітет Замісників, і вісім Комітетів Координування Політики. NSC грав ефективну роль за таких подій, як руйнування Радянського Союзу, уніфікація Германії, і введення Американських військ в Ірак і Панаму.

Адміністрація Клінтона продовжує робити наголос на колегіальному підході до праці у NSC. Склад членів NSC було розширено за рахунок Секретаря Казни, Представник США при Організації Об’єднаних Націй, заново заснованого поста Радника Президента з Економічної Політики (він також головував у заново створеній Національній Економічній Раді або NEC), Голови Адміністрації Президента і Радника Президента з Національної Безпеки.

Протягом 50 років 10 Президентів намагалися використовувати систему Ради Національної Безпеки, щоб інтегрувати міжнародні та оборонні питання, щоб зберегти безпеку нації і захистити інтереси за кордоном. Періодичні структурні модифікації відобразили президентські стилі управління, вимоги нового часу та особисті стосунки між членами уряду.

Частиною інформаційної системи, що обслуговує президента США, є офіційний сайт Білого Дому.

На цьому сайті Білого Дому можна знайти наступну інформацію:

Зміст сайту: (www.whitehouse.gov). Архів усіх Прес-релізів та Документів Білого Дому (радіо виступи, Виконавчі Накази, і всі інші відкриті публікації Білого Дому).

Окремо можна розшукати наступні категорії:

Прес-релізи: Всі публічні заяви для преси від початку Адміністрації Клінтона.

Радіопромови: всі суботні радіопромови Президента.

Виконавчі Накази: Офіційні акти, процедурні зміни, організаційні зміни.

Сайт Білого Дому є частиною системи GovBot (бази даних всіх місцевих урядових структур).

Ви можете використовувати сервер Публікацій Білого Дому:

підписатися до прес-релізів Білого Дому: можна вибрати категорії документа, які ви хотіли б отримати автоматично по електронній пошті;

проглянути сьогоднішні Звернення до Преси: всі документи, які оброблялися сьогодні Сервером Публікацій Білого Дому;

проглянути прес-релізи за тиждень: всі документи, що оброблялися на цьому тижні Сервером Публікацій Білого Дому;

прес-релізи за останній час: останні 10 релізів, які оброблялися Сервером Публікацій Білого Дому;

прочитати Історичні Національні Документи, електронні Публікації Білого Дому.

Білий Дім розповсюджує багато документів серед громадськості, включаючи копії промов Президента і конференцій для преси, прес-релізів, офіційних урядових заяв, фактографічних документів та оголошень. Розповсюджуються документи з багатьох тем, наприклад: економіка, зовнішня політика, охорона здоров’я і освіта. Ви можете одержати документи відповідно до типів документів і тем, що вас цікавлять.

Прес-релізи з Економічної Політики, Екологічної Політики, Зарубіжних Справ, Соціальної політики, Охорони Здоров’я, Науки і Технології (за 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 роки).

Промови Президента: промова Тижня, промови з Економіки, Зарубіжних Справ, про Реформу Системи Охорони Здоров’я, реорганізації Уряду, промову 1999 року, адресовану країні.

Пошук документа відбувається за наступними параметрами:

За словами і типом документа за певний період часу. (Додається повний список типів документів).

За Категорією: згідно теми, що нас інтересує за допомогою вибору комбінацій категорій і часових обмежень.

Пошук через інтерфейс форм, використовуючи слова і головні категорії.

Підписка до Нових Заяв.

Можливо підписатися до щоденних публікацій. Документи будуть надсилатися на ваш e-mail на регулярній основі, як тільки їх буде розповсюджено Білим Домом. Якщо ви вже отримуєте документи, та можете змінити або відмінити вашу підписку.

За наявності паролю, можна перейти безпосередньо до Абонементного Управління.

Документи, які не вимагають паролю для повного отримання їх тексту:

Декларація Незалежності,

Конституція Сполучених Штатів,

Угода Північної Американської Безмитної Торгівлі,

Генеральна Угода по тарифах і торгівлі,

Бюджети OMB.

Передбачено отримання інформація про Публікації. Отримання має на увазі полегшити життя користувачів і було передбачене у відповідь на часті запитання відносно електронного доступу до щоденних публікацій Білого Дому.

Можна задати кнопки пошуку, які будуть надавати найпізніші документи Білого дому з тем, які ви вибираєте. Використовуючи ці кнопки пошуку на ваших власних сторінках ви можете обрати будь-яку публікацію Білого Дому завдяки Ідентифікатору Документів (PDI). PDI унікально розпізнає документ незалежно від того, де зберігаються його копії, або як ці копії передаються (наприклад, e-mail, технологія www, технологія newsgroups).

Система пошуку публікацій надає можливість обслуговування резолюції у вигляді документів PDI, що заміняє доступ через резерв URL.

Знаходження документу PDI

Кожному документу, який розподіляється через Систему Публікацій Білого Дому, присвоюється унікальний PDI, який з’являється в ID Документа. PDI також з’являється в суфіксі, який слідує за міткою питання для будь-якого документа URL.

Після пошуку або читання документів, URL під датою в результатах пошуку має доступ до магістралей документа, де ви можете знайти PDI.

Як тільки ви будете мати PDI, ви зможете оглянути документ за допомогою наступних функцій:

Створення Фрагменту PDI, щоб цитувати Документ

Ви можете створити PDI, щоб цитувати будь-які документи Білого Дому, які публікуються цим сервером. Природно, фрагмент PDI може використовуватися наряду з нормальним URL; наприклад, на сторінці, в e-mail або як оголошення на дошці конференцій.

Ви можете також показати цитування документів Білого Дому, як частину ваших власних документів HTML.

Зверніть увагу, що через те, що ці інтерфейси залежать від Java і JavaScript, ви повинні мати вікно перегляду, яке підтримує їх, як, наприклад, найпізніші версії Штурмана (Netsape 4.0.4) або Microsoft Internet Дослідник (4.0.1).

PDI можна використовувати, як архівний гіперзв’язок із документами. Можна використовувати PDI, щоб скомпонувати URL, що буде містити індивідуальний документ. Якщо ви бажаєте дати доступ певним людям до специфічного документу, то це також можливо за рахунок PDI.

PDI використовується також для ведення архівів. Знаходження і транспортування документу відокремлюються від ідентифікатора, а отже, гіперзв’язки, які використовує PDI, довговічні та продовжують працювати навіть після того, як місцезнаходження документу було змінено. З цієї причини, всі нові гіперзв’язки із документами, доступними з цього сервера використовують PDI.

Крім того, американський уряд користується інформаційними послугами низки комерційних структур. Однією з них є National Technical Information Service. Протягом більш ніж 50 років ця структура збирає і розповсюджує інформацію, яка виробляється урядом США та джерелами по всьому світу. Метою діяльності організації є збільшення конкурентоспроможності США в рамках світової економіки. Збирається наукова, технічна, ділова інформація, що потім організовується, підтримується і розповсюджується у вигляді різноманітних форм та форматів.

Сьогодні, NTIS виконує більші функції, ніж просто збирання, архівне зберігання і розповсюдження інформації. NTIS пропонує федеральним агентствам безліч послуг, пов’язаних із інформацією.

Спеціальні Інформаційні Послуги:

На додаток до інформації, яка пропонується в різних форматах, NTIS пропонує спеціальні інформаційні послуги.

Ці служби відповідають різноманітним потребам держустанов. Федеральна Програма Бази даних NTIS управляє широким рядом бібліографічного та інших типів баз даних, які підтримуються іншими агентствами. NTIS вступає в угоди із зацікавленими сторонами, щоб зробити ці бази даних доступними, на вільній або абонементній основі. Досвід допомагає пропонувати сприятливі умови доступу до сплачуваної інформації агентств. Повний архівний доступ до бази даних забезпечується для кожної установи, а дотримання правил інформаційного розповсюдження гарантоване.

NTIS надає всі послуги, пов’язані із наданням доступу до баз даних на різних носіях інформації; користувачу необхідно лише замовити копію.

Поштова Служба.

Багато агентств збирають імена та адреси рядових фірм, як частину їхніх офіційних обов’язків. NTIS зробила ці списки імен та адрес публічно доступними. Через поштову службу , клієнти NTIS можуть замовити поштову доставку списків на різних носіях.

Аудіовізуальні Послуги.

Урядові установи шукають шляхи, щоб перейти на безпаперові технології. Аудіовізуальна служба NTIS забезпечує всі ресурси, щоб донести різноманітну мультимедійну інформацію федеральних установ до громадськості.

Налагодження Баз даних.

Використовуючи FedWorld, як базову платформу, NTIS може працювати з агентствами, щоб створити унікальну базу даних або бібліографічний список, що може бути доступний для клієнтів. FedWorld служить базою для зрощення різноманітних текстових баз даних і налагодження послуг надання новини.

2.2. Урядові та парламентські інформаційні системи

Органи управління всіх рівнів, будь-які господарські суб’єкти, установи, суспільні об’єднання, окремі громадяни формують для забезпечення своєї діяльності (виробничої, управлінської, наукової, просвітницької, організації побуту та відпочинку і т.д.) інформаційні ресурси, що розрізнюються між собою за об’ємом (від підбірки з декількох довідників до величезних бібліотечних фондів і систем баз даних) та за способами організації і представлення інформації.

Суспільний інтерес і основний об’єкт державної інформаційної політики являють собою, передусім, інформаційні ресурси, призначені для обслуговування "зовнішніх" користувачів (тобто суб’єктів, не пов’язаних безпосередньо з їх формуванням), а також інформаційні ресурси, що використовуються для рішення задач державного управління. Такі інформаційні ресурси формуються і експлуатуються різного роду інформаційними організаціями і підрозділами: державними, муніципальними та приватними. Державні інформаційні організації є в підпорядкуванні всіх відомств і всіх регіональних адміністрацій.

Однотипні за формами інформаційної діяльності організації в ряді випадків об’єднуються наявністю єдиного методичного керівництва, загальних нормативних документів, налагодженою (в різній мірі) системою інформаційних потоків і становлять чотири основні державні інформаційні системи, що мають міжвідомчий універсальний характер. Це бібліотечна мережа, архівний фонд, державна система статистики і державна система науково-технічної інформації (ДСНТІ). Зараз почала складатися і система правової інформації, покликана об’єднати неефективно функціонуючі відомчі та регіональні системи інформування про нормативно-правові акти.

Для багатьох комплексних задач державного і господарського управління, особливо на муніципальному та територіальному рівнях, необхідне об’єднання різноманітних відомостей, що збираються організаціями різних відомств, які відносяться до певних дільниць місцевості, об’єктів або суб’єктів, тобто побудова кадастрів і регістрів. Побудова єдиної системи державних кадастрів і регістрів України, що ведеться на єдиній географічній інформаційній основі відповідно до єдиних правових, технологічних і економічних норм, могла б створити вельми важливий особливий вигляд державних інформаційних ресурсів міжгалузевого характеру. Однак в більшості випадків роботи, що проводяться відомствами по створенню державних кадастрів не узгоджені між собою в організаційних, методологічних, інформаційних і функціональних аспектах.

При існуючому підході до формування державних кадастрів і регістрів вже на етапі збору виникає дублювання інформації, яке на подальших етапах технологічного циклу приводить до багаторазового введення одних і тих же даних в бази даних різних відомств та організацій і дублюванню при зберіганні. У той же час така технологія не гарантує повноту необхідних даних для кожного конкретного відомства. Неузгодженість форматів, що зберігаються в різних системах даних, термінів і технологій їх оновлення, використання різних лінгвістичних засобів приводять до неоднозначності та суперечності, що міститься в інформаційних системах різних відомств інформації та неможливості її спільного використання.

У більшості випадків практично відсутній національний рівень кадастрових систем, що порушує узгодженість розвитку систем регіональних інформаційних ресурсів, не дозволяє оперативно використати порівняну (по семантичних і технологічних параметрах) інформацію з різних регіонів. Це перешкоджає створенню єдиного інформаційного простору країни і створює інформаційну основу для відцентрових тенденцій в економіці та політиці.

Відсутність єдиної системи державних кадастрів і регістрів є серйозним структурним недоліком системи українських інформаційних ресурсів.

Крім інформації з спеціалізованих інформаційних організацій, підрозділів і систем, ключову роль в забезпеченні роботи будь-яких органів, організацій і підприємств грають їх власні інформаційні ресурси, що створюються безпосередньо в ході їх основної діяльності та управління підприємством. Такі інформаційні ресурси звичайно використовуються тільки в рамках певних технологічних процесів і управлінських задач (часто такі інформаційні ресурси називають "вбудованими"). Вони представлені в основному у вигляді інформаційних файлів різних автоматизованих систем управління (АСУ), систем управління виробництвом (АСУВ), технологічними процесами (АСУТП) і т.д., робочих картотек, комплектів технічної та креслярсько-конструкторської документації, прейскурантів, калькуляцій і інших робочих документів.

Аналогічні за принципами використання "вбудовані" інформаційні ресурси формуються в органах влади і управління різних рівнів, на підприємствах і в організаціях сфери матеріального виробництва, організаціях соціальної сфери, установах культури, освіти, організаціях, пов’язаних з охороною здоров’я, житлово-комунальним, побутовим обслуговуванням населення. Державне управління і регулювання процесів формування і використання всіх цих видів інформаційних ресурсів здійснюється, в основному, через відомчі і територіальні системи управління відповідними галузями.

Незважаючи на те, що вбудовані інформаційні ресурси використовуються в основному "всередині" окремих організацій, багато які з них представляють значний суспільний інтерес в зв’язку з тим, що можуть служити джерелом інформації для інших організацій і підприємств (звичайно пов’язаних між собою технологічно), а також для громадян (частіше ресурси органів влади і управління, організацій соціальної сфери).

Більшість державних органів і організацій, що володіють інформаційними ресурсами, які містять відомості, що цікавлять масового користувача, не спеціалізуються на ведені масового інформаційного обслуговування і не мають відповідних технологічних, кадрових, організаційних і фінансових можливостей.

На основі представляючих суспільний інтерес державних інформаційних ресурсів необхідно формувати їх модифіковані версії, що містять лише відкриту, цікаву масовому користувачеві інформацію, технологічно і організаційно легко доступну для громадян, ЗМІ і незалежних комерційних інформаційних служб, що використовують її для виробництва інформаційних продуктів і послуг. Явна нестача подібних інформаційних ресурсів і нерозвиненість економічних, правових та організаційних механізмів їх формування є серйозними недоліками системи українських державних інформаційних ресурсів.

Одним з наслідків нестачі подібних, адаптованих до умов масового інформаційного обслуговування модифікацій, великих професіонально формульованих і підтримуваних інформаційних ресурсів є низька інформованість українського сектора мережі Internet.

В Україні, на відміну від розвинених країн, мережа Internet поки не стала невід’ємною частиною масової культури і бізнесу. Професійні виробники інформаційних ресурсів, що володіють навичками і можливостями якісного збору, верифікації та смислової обробки інформації, не бачать сьогодні можливостей прибуткової роботи через мережу Internet в Україні. Високоякісні великі наукові, соціально-економічні, довідкові інформаційні ресурси, що активно використовуються в українському Internetі зараз швидше виключення, чим правило. Подолання вказаної вище структурної неповноти українських державних інформаційних ресурсів (нестачі адаптованих для масового використання модифікацій "фундаментальних" інформаційних ресурсів) дозволить різко підвищити ефективність такого перспективного засобу доступу до інформаційних ресурсів, як загальнодоступні комп’ютерні телекомунікаційний мережі

Розділ серверу Національної служби новин (НСН), присвячений структурі федеральної влади Росії, тут представлені всі гілки влади. Оперативно змінюється у разі кадрових і інших змін. Інформація про функції і персональний склад владних структур.

ДОВІДНИКИ ПО СТРУКТУРАХ ВЛАДИ В РОСІЇ.

Довідкова інформація про Уряд РФ, Федеральні збори, Конституційний суд і різні парламентські партії з можливістю пошуку.

https://www.panorama.org/

АДМІНІСТРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.

На сервері доступні матеріали прес-служби Президента РФ, які щодня оновляються, а також довідкова інформація про статус Президента, його матеріальне положення. Інші передбачені розділи серверу зараз знаходяться на стадії розробки і реконструкції.

https://www.maindir.gov.ru/Administration/Default.htm

ФЕДЕРАЛЬНІ ЗБОРИ РФ

https://www.gov.ru/page7.htm

ДЕРЖАВНА ДУМА ФЕДЕРАЛЬНИХ ЗБОРІВ РФ.

Містить в основному довідкову інформацію про історію Державної Думи, її регламент. Є перелік законопроектів, що намічаються до розгляду.

https://www.duma.ru

https://www.duma.gov.ru

Більш докладну інформацію про діяльність Державної Думи РФ Ви можете знайти на сервері АКДИ "Економіка і життя".

https://www.akdi.ru/gd/

РАДА ФЕДЕРАЦІЇ ФЕДЕРАЛЬНИХ ЗБОРІВ РФ

Містить оперативну інформацію про роботу Ради Федерації - законопроекти, що розглядаються, новини з комітетів і комісій, звіти про пленарні засідання, постанови РФ, а також довідкову інформацію про членів Ради Федерації. Оновлюється щодня.

https://www.akdi.ru/sf

РАДА БЕЗПЕКИ РФ

На сервері вміщені нормативні документи; список членів Ради безпеки і апарату РБ; статті керівників апарату РБ.

https://www.maindir.gov.ru/sbrf/default.htm

ІНСТИТУТ КРИПТОГРАФІЇ, ЗВ’ЯЗКУ І ІНФОРМАТИКИ АКАДЕМІЇ РФ

Ліцензії на право ведення освітньої діяльності в сфері професійної освіти, на діяльність в області захисту інформації; учбово-методичне об’єднання вищих учбових закладів по утворенню в області інформаційної безпеки; інформація для абітурієнтів; публікації.

https://www.fssr.ru

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ РФ.

Організаційна структура Міністерства фінансів; офіційна інформація; затверджений Федеральний бюджет 1998 р.; Проект Федерального бюджету 1999 р.; Податковий кодекс Російської Федерації (проект); звітність про виконання Федерального бюджету РФ; випуск цінних паперів; зовнішні облігаційні позики Російської Федерації; фінансові взаємостосунки з регіонами; нормативні і методичні матеріали Міністерства фінансів; інформаційні системи Міністерства фінансів.

https://www.minfin.ru

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ РФ

https://www.rian.ru/mo/

СЕРВЕР ВІЙСЬКОВО-ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РФ.

Федеральні органи управління ВПК; законодавство про оборонний комплекс; пропозиції підприємств і підприємствам ВПК; економіка ВПК; щоденні випуски новин ВПК.

https://server.vpk.ru

ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.

Повна і оперативна інформація про діяльність Центрального Банку Росії:

фінансові ринки, банківська система, матеріали прес-центру банку, грошово-кредитна політика банку. Для зручності користування матеріалами серверу організована карта серверу і можливість пошуку за ключовими словами.

https://www.cbr.ru

ОЩАДНИЙ БАНК РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ.

Історія Ощадбанку; Ощадбанк сьогодні; послуги Ощадбанку; новини Ощадбанку; територіальні банки; довідкові дані.

https://www.sbrf.ru

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА РФ.

Інформація про діяльність ДПС РФ. Містить статистичну інформацію, інформацію про зміни в податковому законодавстві, а також деякі форми звітності. В даний час сервер перебуває в стадії розробки.

https://www.gns.ru

https://www.nalog.ru

ВЕРХОВНИЙ СУД РФ.

Про Верховний Суд Російської Федерації; Постанови Пленуму ВС; Бюлетень ВС; про призначення справ до розгляду в судових колегіях; Рада суддів; Вища кваліфікаційна колегія суддів РФ; судовий департамент; останні новини.

https://www.supcourt.ru/

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД РФ.

Загальні відомості і склад; структура Конституційного Суду; історія; справи, що розглядаються Конституційним Судом; законодавство; біографії; конституційний контроль в суб’єктах РФ, в країнах СНД і Балтії; деякі адвокатські колегії і об’єднання.

https://www.panorama.org/ks/

ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД РФ.

Новини: судово-арбітражної практики, законодавства в сфері підприємницької і іншої економічної діяльності, президії Вищого Арбітражного Суду РФ; законодавство: про арбітражні суди в РФ; Інформація про арбітражні суди: Федеральні арбітражні суди суб’єктів РФ, Федеральні арбітражні суди округів РФ, Вищий Арбітражний Суд РФ; арбітражна практика.

https://www.arbitr.ru/

ДЕРЖАВНА ІНВЕСТИЦІЙНА КОРПОРАЦІЯ.

Загальні відомості; зарубіжні та регіональні представництва; дочірні компанії; управління підготовкою кадрів; інвестиційні пропозиції.

https://www.sft.fact400.ru/cp1251/clients/gosincor/gic_home.htm

ФЕДЕРАЛЬНА КОМІСІЯ З РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ РФ.

Нормативні документи різних органів влади по ринку цінних паперів, прес-релізи, а також списки професійних учасників ринку цінних паперів, що отримали ліцензію на право ведіння діяльності на ринку

https://feast.fe.msk.ru/win/infomarket/fedcom/

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ РФ (Науковий Центр Правової Інформації).

Довідкова інформація про міністерство юстиції, правові бази даних НЦПІ. Матеріал на сервері оновлюється рідко.

https://www.scli.ri

МІНІСТЕРСТВО охорони ЗДОРОВ’Я РФ.

Керівництво Мінздоров’я; структура центрального апарату Міністерства охорони здоров’я РФ; тимчасовий розподіл обов’язків по керівництву підрозділами Міністерства охорони здоров’я РФ.

https://www.medlux.ru/misc/minzdrav/

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ РФ.

Про міністерство; короткий опис Росії; державне регулювання природокористування і охорони навколишнього середовища; природоохоронні програми і проекти; архіви міністерства.

https://www.fcgs.rssi.ru/rus/mepnr/index.htm

МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ РФ.

Основні принципи здійснення зовнішньоекономічної діяльності в РФ; взаємодія МЗЕЗ з органами державної влади і різними організаціями; сприяння суб’єктам Федерації в розвитку зовнішньоекономічної діяльності; уповноважені МЗЕЗ в регіонах РФ; торгові представництва Російської Федерації за кордоном; розвиток експортного потенціалу Росії і підтримка експорту; участь МЗЕЗ в роботі міжнародних економічних організацій; зовнішньоекономічні об’єднання; галузеві об’єднання експортерів.

https://www.nns.ru/gallery/stos/mvs1.html

МІНІСТЕРСТВО ІНОЗЕМНИХ СПРАВ РФ.

Інформація про діяльність МЗС РФ, огляд зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних подій по публікаціях в ЗМІ, а також офіційні заяви міністерства. Інформація оновлюється за мірою надходження.

https://www.mid.ru/

Офіційні матеріали Міністерства іноземних справ РФ можна також знайти за адресою:

https://www.diplomat.ru/

ПРЕДСТАВНИЦТВО МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ РФ.

Містить лише загальні відомості про структуру міністерства. Оновлюється рідко.

https://www.transport.ru/11/indexo.htm

СЕРВЕР ЕКСПЕРТНО-КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ З ПРОБЛЕМ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ.

Положення про Раду; Склад Ради; Рішення Ради; Північно-західне відділення Ради; Рада з питань регіональної безпеки при губернаторі Санкт-Петербурга; Регіональний інформаційний центр; Міжрегіональна громадська організація "Академія національної безпеки"; виставки, семінари, конференції.

https://www.ric.spb.ru

ЦЕНТР СПРИЯННЯ ІНОЗЕМНИМ ІНВЕСТИЦІЯМ ПРИ МІНЕКОНОМІКИ РФ.

Містить численну інформацію на англійській мові, покликану допомогти іноземному інвестору правильно вкласти свої грошові кошти.

https://ns.fipc.ru/fipc/

МІНСІЛЬГОСППРОД РОСІЇ

Містить статистичну і аналітичну інформацію про стан сільського господарства Росії та сільськогосподарські ринки. Частина інформації на сервері - комерційна.

https://www.aris.ru/

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА ПАЛАТА ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ЕКОНОМІКИ РФ.

https://www.arstel.ru/me/win/default.htm

ФЕДЕРАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ І ФОНДОВОГО РИНКУ ПРИ УРЯДІ РФ.

Про комісію; прес-релізи; професійні учасники ринку цінних паперів (ліцензування); атестація фахівців ринку цінних паперів; офіційні документи; вісник ФКЦБ Росії; додаток до Вісника ФКЦБ Росії.

https://www.fedcom.ru/

РОСІЙСЬКИЙ ФОНД ФЕДЕРАЛЬНОГО МАЙНА.

Бюлетень "Реформа"; керівництво фонду; представники Фонду за кордоном.

https://www.fpf.ru/

ІНФОРМАЦІЯ РФФМ.

Оперативна інформація про діяльність Російського Фонду Федерального Майна.

https://www.akm.ru/rus/rffi/rffihome.htm

ФЕДЕРАЛЬНА ФОНДОВА КОРПОРАЦІЯ.

Сервер містить інформацію про майбутні спеціалізовані аукціони.

https://win-www.fe.msk.ru/infomarket/ffk/welcome.html

ФЕДЕРАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОЕКТНОГО ФІНАНСУВАННЯ.

Міжнародні організації; фінансова і технічна допомога Росії; схема реалізації позики; ГРП Всесвітнього банку; журнал "Конкурсні торги"; вакансії ФЦПФ; закупівля, що планується.

https://www.fcpf.ru/

МНС РОСІЇ

Сервер містить інформацію про Міністерство з надзвичайних ситуацій і його діяльності. Докладна розповідь про операції міністерства і надзвичайні ситуації. У цей час сервер перебуває в стадії розробки і багато які передбачені розділи не містять інформації.

https://www.emercom.gov.ru/index1.html

МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ РФ.

На сервері представлена інформація про міністра з науки і технологій Російської Федерації, положення про Державний комітет РФ з науки і технологій, науково-технічні проекти, що фінансуються Міністерством, пріоритетні напрями розвитку науки і техніки.

https://www.minstp.ru/mnt/MNT.htm

РОСІЙСЬКЕ КОСМІЧНЕ АГЕНТСТВО.

Організації і підприємства; космічна діяльність; програми і проекти; міжнародна співпраця; новини; публікації; фото і відеоархіви.

https://www.rka.ru

МІНІСТЕРСТВО ЗАГАЛЬНОЇ І ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ РФ.

Структура центрального апарату, нормативні і розпорядливі документи, науково-технічні програми. Сервер містить інформацію про наукові установи структури Міносвіти РФ, список адрес і телефонів освітніх установ, довідник адрес і телефонів керівників органів управління освітою республік, які входять до складу РФ, бази даних ВНЗів Росії і ВНЗів Москви та Московської області, базу даних установ початкової і середньої професійної освіти московського комітету освіти.

https://www.ed.gov.ru

СЕРВЕР ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ РФ З ЖИТЛОВОЇ І БУДІВЕЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ.

Органи управління будівельними комплексами Російської Федерації і країн СНД; довідкова інформація Держбуду Росії; інформаційні послуги ВНИИНТПИ Держбуду Росії; про організації і ціни на продукцію.

https://www.ntl.ru/ServerGosstroy/

ФЕДЕРАЛЬНИЙ ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ЦЕНТР.

Філіали ФЛЦ в Росії і за кордоном; територіальні центри ліцензування будівельної діяльності Російської Федерації; ліцензовані підприємства і організації, що мають право вести будівельну діяльність в Росії; отримання та продовження Державних ліцензій і сертифікатів.

https://www.flc.ru

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ РФ З ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ І ЗЕМЛЕУСТРОЮ.

Основні задачі Держкомзему; останні новини; структура центрального апарату Державного Комітету РФ з земельних ресурсів і землеустрою; офіційні документи.

https://www.fccland.ru/gkzrus/home.htm

ДЕРЖАВНА ТЕХНІЧНА КОМІСІЯ.

Основні задачі, офіційні документи і публікації.

https://www.infotecs.ru/gtc/

ДЕРЖКОМЗ`ВЯЗОК РФ.

https://www.ptti.gov.ru