Історія релігій - Навчальний посібник (Лубський В. І.)

Вступ

 

Становлення нової держави, а саме цей процес триває за­раз в Україні, майже завжди супроводиться кризовими яви­щами, які охоплюють усі сфери людського буття, особливо со­ціально-економічну; вони впливають на суспільну свідомість, насамперед, на релігійно-духовне життя народу. Потребують вирішення проблеми суспільно-політичного життя нашої кра­їни, її національного відродження, яке відбувається в сучас­них суперечливих умовах, і тому інтерес до вітчизняної історії, зокрема до історії релігії, в Україні зростає. Українська нація як свідомо, так і підсвідомо, знаходиться в пошуках тих духо­вних орієнтирів, які могли б зняти соціально-психологічне напруження, що існує в суспільстві.

Відродження української культури зумовлює відроджен­ня історичних органічно народних традицій, серед яких чіль­не місце посідає релігія як духовний феномен.

В Україні розпочався новий етап розвитку релігійних конфесій. Однак він породив безліч проблем, пов'язаних із нормалізацією релігійного життя, пошуками шляхів урегулю­вання міжцерковних відносин, зокрема, подолання гострих і болючих міжконфесійних конфліктів на основі конституцій­них положень принципу свободи совісті й віросповідного за­конодавства щодо правового регулювання діяльності релігій­них організацій.