Стратегія інноваційного розвитку України на 2010–2020 роки в умовах глобалізаційних викликів - Учебное пособие (Гаврилов П.Р.)

Освіта і підготовка кадрів

 

Головною метою заходів, спрямованих на вдосконалення системи освіти, є створення умов для приведення рівня і якості освітнього потенціалу до вимог кадрового забезпечення інноваційного розвитку України. До основних напрямків цієї роботи, передбачених в низці існуючих державних документів, Стратегія додає наступні:

Ø     встановлення ключових орієнтирів для розвитку освітнього потенціалу на стратегічну перспективу. Зокрема: досягнення середнього рівня освіченості робочої сили, що відповідає 12 рокам навчання; забезпечення умов для оволодіння в найближчі 5 років кожною дитиною в країні у 8-річному віці вмінням читати, а всіма випускниками шкіл – комп’ютерною грамотністю, включаючи вміння користуватися Інтернетом;

Ø     скорочення частки оплатної системи навчання у вищих навчальних закладах до середньоєвропейських показників шляхом нарощування фінансування оплати навчання за рахунок державного замовлення, а також замовлення підприємств і організацій;

Ø     оптимізація структури підготовки спеціалістів шляхом приведення її у відповідність з потребами нарощування кількості фахівців з природничих і технічних спеціальностей.

Виходячи з реальних потреб кількісного і якісного оновлення наукового персоналу країни скоротити чисельність аспірантури до 15 млн. чол.. Відмінити практику підготовки наукових кадрів на комерційній основі.