Розміщення продуктивних сил України - Навчальний посібник (С. І. Дорогунцов, Ю. І. Пітю­ренко, Я. Б. Олійник)

               питання для дискусІЇ

Місце зовнішньоекономічних зв’язків у соціально-економічно­му розвитку України.

Роль міжнародних кредитів і позик у розвитку економіки держави.

 

 
Іноземні інвестиції — важлива форма стимулювання розвитку економіки.

 

1 Економічний потенціал району може визначатися чисельністю населення, розмірами валового внутрішнього продукту, валової продукції промисловості і сільського господарства, вартістю основних виробничих фондів, показниками на душу населення, на тисячу чоловік та ін.

1 У складі Київської області на той час ще була і територія майбутньої Черкаської області; Кримська область була ще у складі Російської Федерації; Ізмаїльська область об’єдналась з Одеською, а Дрогобицька — з Львівською.

[1] Таке комбінування робить також металургійне виробництво менш екологічно шкідливим. Коксовий газ, як паливо, по трубах передається в мартенівський цех виплавки сталі, а доменний газ використовується як паливо для коксових батарей і як хімічна сировина.

1 На першому етапі розвитку металургії на виплавку однієї тонни чавуну витрачалось кок­су більше, ніж руди. Пізніше кількість коксу для цього значно зменшилась і наближення металургійних заводів до джерел сировини стало більш доцільним. На даний час цей фактор став також менш впливовим, адже виготовлений концентрат залізної руди, збагачений до 62\% вмісту заліза, раціонально доставляти і на віддалені металургійні заводи.

* Державні навчальні заклади (без спеціальних шкіл). Для дітей з вадами розумового або фізичного розвитку функціонувало 389 навчальних закладів. Крім державних, працювало 187 приватних навчальних закладів.

** Без учнів спеціальних та приватних закладів.

* На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 р. № 526 відбулось вдосконалення мережі професійно-технічних закладів освіти шляхом об’єднання однопрофільних та малокомплектних закладів і створення на їх базі спеціалізованих ПТУ.

У 1997 р. у 8 базових ПТУ при підприємствах, міністерствах, відомствах і галузевих (відомчих) ПТУ підприємств і організацій було підготовлено 1,0 тис. робітників, вищими закладами освіти різних рівнів акредитації — 7,9 тис.

* На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 р. № 256 відбулось вдосконалення мережі вищих закладів освіти різних рівнів акредитації шляхом їх ліквідації та об’єднання.

* Нині основна частина їх передана до комунальної власності.