Інвестування - Підручник (Сазонець І. Л., Федорова В. А.)

Додаток а

Порівняння техніко-економічних і експлуатаційних характеристик електровоза ДС-3 з аналогом ВЫ-145.

ПОРІВНЯННЯ ПОКАЗНИКІВ ЕЛЕКТРОВОЗІВ

 

Техніко-економічні показники (найменування й одиниці виміру)

ДС-3 (Україна, НПО «ДЕВЗ»)

БЯ-145 (Швейцарія, «АБй-аіи»)

Осьова формула

/2у-2у/ (чотирьохосьовий)

/2у-2у/ (чотирьохосьовий)

Вид служби

Вантажо-пасажирский

вантажо-пасажирский

Номінальна потужність на валах тягових двигунів, квт

4800/9600

4200/8400

Номінальна сила тяги, кН

270/540

265/530

Номінальна швидкість, км/год.

 

 

з вантажними потягами

62,7

57

з пасажирськими потягами

105

92

Максимальна швидкість, км/год.

 

 

з вантажними потягами

120

120

з пасажирськими потягами

160

140

Техніко-економічні показники (найменування й одиниці виміру)

ДС-3 (Україна, НПО «ДЕВЗ»)

ВЯ-145 (Швейцарія, «АБй-аіи»)

Потужність   електричного гальма, квт: Рекуперативного

4900/9800

4285/8570

Реостатного

Вартість електровоза, тис. грн

22 824,4

22 930

 

При розробці електровоза було закладено нові технології й досягнення, які дали можливість виготовити зразок електровоза, що за своїми технічними даними перевершує аналоги. Перевага електровоза ДС-3 порівняно з аналогом ВЬІ-145:

Перевага електричної схеми.

Використання індивідуальних інверторів напруги для кожного тягового двигуна електровоза збільшує резерв залишеної потужності за відмови тягового двигуна або тягового інвертора з 50 \% потужності при груповому постачанні до 75 \% потужності при індивідуальному постачанні.

Перевага системи керування.

Система керування ДС-3 виконана на основі мікропроцесорного комплекту 8ієтєт-8ІВА8 32, що відрізняється високою продуктивністю і надійністю (середній час наробіток до відмовлення від 90 000 до 230 000 годин).

За структурою система керування ДС-3 має об'єднані в одну єдину системи діагностики функціонування електровоза і його керування та безперервне самодіагностування.

Перевага схеми вентиляції.

Схема вентиляції тягових двигунів, трансформаторів і перетворювального оснащення спроектована таким чином, що дозволяє зменшити кількість мотор-вентиляторів із шести штук до чотирьох. При цьому потужність, витрачена на постачання мотор-вентиляторів, зменшується, ККД електровоза підвищується з 85 \% до 87 \%.

Перевага й особливість пневматичної системи електровоза ДС-3: ...

сушіння повітря проводиться методом механічного відділення вологи з повітря в жалюзійних сепараторах вологи, що має меншу собівартість виготовлення й не вимагає експлуатаційних витрат;

використовується другий ступінь натискання гальмових колодок з підвищеним тиском у гальмових циліндрах, що дозволяє забезпечити задану гальмову колію електровоза з підвищеними швидкостями руху.

5.         Кузов електровоза ДС-3 порівняно з електровозом BR-145 має:

збільшену площу засклення кабіни, що дозволяє поліпшити оглядовість для локомотивної бригади і підвищити освітленість усередині кабіни;

посилений пояс на лобовій частині кабіни нижче прорізу вікон, що забезпечує захист обслуговуючого персоналу при зіткненні електровоза з будь-яким предметом.

Візок.

На електровозі ДС-3 установлено тяговий привід з опорно-рамною підвіскою тягового двигуна з опорно-осьовим редуктором (привід II класу), що має також істотні переваги порівняно з приводом з опорно-рамним редуктором (привід III класу):

у частині навантаження підшипників тягового двигуна, тому що підшипник у приводі III класу сприймає навантаження в 13— 15 разів більше;

привід II класу, при рівних централях через менший припустимого кліренсу, забезпечує більш передаточне відношення і велику силу тяги.

Привід, прийнятий для вантажно-пасажирського електровоза ДС-3 з конструкційною швидкістю до 160 км/м, забезпечує реалізацію, максимальну по зціпленню, сили тяги і високі динамічні показники під час руху електровоза, і це при тому стані колій, що є в Україні. У країнах Західної Європи динамічні показники електровозів з опорно-рамним підвішуванням розраховані на рух по «оксамитній» колії.

Прийняте для електровоза ДС-3 трубкове підвищення з використанням проміжної балки і смиренних трубкових підвісок дозволяє знизити поперечну складову під час руху в кривій і забезпечує «чисте» навантаження пружин, що значно збільшує їхню довговічність порівняно із системою обпирання кузова на візок типу «Флексікойл», застосованої на електровозі BR-145, де пружини працюють на вигин.

Компонування оснащення на електровозі. Переваги за розташуванням оснащення:

тягові перетворювачі виконані загальною шафою для пари двигунів і компоновані із шафою допоміжних перетворювачів, що забезпечують симетричне розташування оснащення й мінімальну відстань для електричного монтажу;

установка мотор-компресорів, мотор-вентиляторів виконана симетрично відносно подовжньої та поперечної осі електровоза, що забезпечує раціональне розвішування й мінімальний електричний монтаж;

 

— з метою створення комфортного температурного поля в кабіні машиніста електровоза ДС-3 на відміну від електровоза ВЫ-145 установлено систему кондиціонування повітря влітку, а взимку передбачене опалення кабін за допомогою калорифера.

Тяговий асинхронний електродвигун.

Потужність тягового двигуна електровоза ДС-3 (1200 кВт) вище потужності тягового двигуна електровоза ВЫ-145 (1050 кВт), він розрахований для важкої роботи з вантажними потягами і для швидкісного руху з пасажирськими потягами.

Тяговий трансформатор.

На електровозі ДС-3 установлено тяговий трансформатор потужністю 6316 кВт і масою 8730 кг, що за своїми показниками значно переважає трансформатор електровоза ВЫ-145 (1250 кВт, 5600 кВт і 10 000 кг).