Інвестування - Підручник (Сазонець І. Л., Федорова В. А.)

8.2. розвиток світових мегапроектів

В усьому світі відбувається розвиток транспортної, енергетичної інфраструктури, що виражається у величезних інвестиціях у будівництво великих споруджень.

Мегапроекти в Європі це:

тунель через протоку Ла-Манш;

міст Ересунд між Данією і Швецією, міст Васко да Гамора в Португалії;

— німецький потяг Маглев між Берліном і Гамбургом, створення високошвидкісної залізничної мережі для всієї Європи, міжнаціональних систем автострад, тунелів в Альпах, сполучення через Балтику між Німеччиною і Данією, плани перетворення аеропортів у «вікно в Європу», величезні інвестиції в нові порти для вантажоперевезень, проекти транспортної інфраструктури на 200 млрд марок, пов'язані тільки з об'єднанням Німеччини, сполучення через протоки Гібралтар і Мессіна, найдовший у світі автомобільний тунель у Норвегії.

Мегапроекти в розвинутих країнах і тих, що розвиваються, в інших частинах світу, від Азії до обох Америк: аеропорт Чек Леп Кок у Гонконзі, тунель Квінлінг у Китаї, міст Акаші Кайкіо в Японії, тунель через гавань Сіднея, Північно-Південна швидкісна автомагістраль у Малайзії, Друга швидкісна автомагістраль у Таїланді і пропозиції про об'єднану євразійську транспортну мережу. В Америці існують такі мегапроекти: Бостонський Біг Діг, автостради і залізниці в Каліфорнії, новий міжнародний аеропорт у Денвері, міст Конфедерації в Канаді, суперавтострада між Сан-Паолу і Буенос-Айресом, Міжокеанська автострада через усю Південну Америку від Атлантики до Тихого океану, автострада Венесуела — Бразилія.

Запропонований США проект на 50 млрд доларів, щоб поєднати США і Росію через Берінгову протоку, — «найграндіозніший проект в історії», за словами його промоутерів, — не пропущений у планах мегапроектів.

Виходять за межі транспортної інфраструктури: дамба Трьох Ущелин у Китаї, газові трубопроводи в Росії, дамба Пергау в Малайзії, заходи проти повеней у Бангладеш, газовий трубопровід між Болівією і Бразилією, лінія електропередач між Венесуелою і Бразилією, великомасштабний проект — Інтернет з відповідними ін-фраструктурними й телекомунікаційними проектами.