Службовий листСлужбовий лист - це документ, за допомогою якого відбувається письмове спілкування між установами, організаціями й особами.
Листи, що потребують відповіді прохання звертання пропозиції запити вимоги Листи, що не потребують відповіді попередження нагадування підтвердження відмови розпорядження гарантійні інформаційні
Реквізити: штамп; назва установи-адресата; номер;
текст, що складається з двох частин: опис фактів або подій, які послугували підставою для написання листа; висновки та пропозиції; дата; підпис; печатка. Загальноприйняті правила в діловому листуванні (За матеріалами: Універсальним довідником-практикумом з ділових паперів / С.П. Бибик, І.Л.Махно, Л.О. Пустовіт, Г.М. Сюта. - К.: Довіра УПВУ "Рідна мова", 1997. - С. 311-312) Службові листи пишуть на чистому бланку або аркуші паперу лише з його лицьового боку. У міжнародній практиці писати довгі листи не прийнято, але якщо лист більше ніж на одну сторінку, то в кінці аркуша треба поставити "далі буде ". Службові листи друкуються на машинці, комп'ютері, передаються факсом, ширина поля з лівого боку - не менше від 2 см. Сам текст листа друкується через 2 чи 1,5 інтервала. Абзац з крайнього рядка - 5 інтервалів, а звертання до адресата пишеться без абзацу. Вихідна інформація офіційного характеру не повинна містити будь-яких позначок, ініціалів виконавця, номерів телефонів тощо. Позначки припустимі тільки на 2-му чи 3-му примірнику листа, що залишається в установі, органі, організації тощо. У тексті листа не допускаються виправлення, підчищення. Конверти мають бути відповідного розміру. Траурні конверти (з чорною прокладкою всередині) прийнято використовувати лише за призначенням. Резолюції на всіх видах вхідної кореспонденції робляться олівцем або на окремих аркушах паперу та приколюються. Лист складається текстом усередину. Найважливіші ділові листи бажано не перегинати, а надсилати у великих цупких конвертах. Менш офіційні листи можна складати. У вітальних листівках, за етикетом, підпис прийнято ставити лише на офіційному привітанні. Особиста листівка повинна мати хоча б кілька рядків. На телеграфний запит треба дати відповідь упродовж трьох днів, на лист - протягом 10 днів. Якщо запит вимагає детального розгляду, то протягом трьох днів слід повідомити, що лист узято до відома і дати остаточну відповідь упродовж 30 днів. Завжди потрібно пам'ятати: бездоганно оформлена ділова кореспонденція - це свідчення вашої поваги до адресата.
|
|