Ділова кар’єра - Навчальний посібник (Дахно І. І.)

18.9. тимчасова квартира

Традиційно перед вереснем ціни за довгострокову оренду квар- тир зростають у зв’язку з напливом студентів та працівників. По- рівнюючи з доходами, ціни за оренду житла в Україні тривалий час були високими. Орендна плата була співставною з щомісячними платежами за іпотекою.

Найголовнішими порадами наймачу квартири можуть  бути такі. Спершу мова піде про те, як поводитися з агентом, що опіку- ється здачею у найм житла.

1. Будьте готові до того, що той варіант, який ви знайшли у ре- кламі  і який викликав у вас зацікавленість,»щойно відданий ін- шому клієнту». Часто ріелтори розмножують приватні оголошення з метою притягнути до себе клієнтів. Потім  агенти намагаються вмовити замовників на те, що є у їх розпорядженні насправді.

2. Будьте активними. Про все розпитуйте у агента з подроби- цями.  Докладіть  зусиль, щоб ви йому запам’яталися. Коли йому трапиться справді гарний варіант, то він зателефонує вам у першу чергу.

3. Не називайте агенту кінцеву суму, на яку ви розраховуєте, інакше це зашкодить вам найняти дешевший варіант з нормальною якістю. Вам будуть пропонувати квартири за принципом «дещо дорожче».

4. Завжди уточнюйте розмір квартплати і чи включається вона в оренду. Пам’ятайте, що квартплата за межею міста, як правило, є вищою.

5. Не чекайте,  що хтось щось знайде вам замість вас. Зали- шивши в агентстві заявку,  слід і далі продовжувати  свої пошуки.

6. Володійте інформацією про ціни на оренду житла в районах міста і передмістях.

Далі поради про те, на що слід звертати увагу, оглядаючи квар- тиру.

1. Не слід соромитися прискіпливо оглянути  квартиру, яку вам пропонують. Провірте чи вісутні на стінах сліди сирості, чи є достатнім напір води. Переконайтеся, що розетки працюють, а ви- ключателі  — не іскрять.

2. Не вибирайте дешевих квартир  без ремонту. Пам’ятайте

«Скупий платить двічі». Якщо у квартирі не було ремонту, то ви затратите багато часу і грошей на постійні під ремонтування.

 

3. Якщо бажаєте найняти квартиру за містом, то врахуйте вар- тість проїзду з квартири до роботи і назад.

4. Уважно провіряйте документи про право власності на квар- тиру та особистий паспорт її власника. Ви повинні бути впевненні, що маєте справу зі справжнім власником квартири.

5. Їдучи на огляд квартири, беріть з собою суму грошей, необ- хідну для завдатку. Гроші віддавайте ж лише після укладення до- говору.

6. Уважно вивчіть умови договору. Сплачуйте після підписання договору його трьома сторонами — господарем, агентом з нерухо- мості та вами.

А далі — анекдот.

Директор каже підлеглому,  що з того вийшов би прекрасний злочинець. Підлеглий цікавиться чому саме. Директор відповідає:

«Ви не залишаєте жодних слідів своєї діяльності».