Ділова кар’єра - Навчальний посібник (Дахно І. І.)

18.8. няня — домашня працівниця-гувернантка

Перед тим як розпочати пошук доглядачки для вашого малю- ка, слід визначитися з колом обов’язків тої особи, в руки якого вру- чите свого нащадка. Якщо хочете, щоб за вашою дитиною просто наглядали, вчасно годували, виводили погуляти, то можна наймати просто няню. Наявність освіти для зазначених функцій великого значення не має. Достатньо традиційних гарних людських якостей.

Якщо ж у ваші плани входять наміри, щоб доглядали не лише за тілом вашої дитини,  а й за її мозком, то тут вже просто няні за- мало. Потрібна гувернантка з освітою, зокрема, педагогічною.

Якщо вибираєте домашню працівницю, то бажано, щоб у неї був досвід в інших сім’ях. Не завадить одержати від них рекоменда- ції. Для домашніх працівниць освіта не є визначальним чинником. Плата встановлюється залежно від роботи.

Підшукувати нянь, гувернанток та домашніх працівниць мож- на, наприклад, за оголошеннями в Інтернеті  та у газетах. Можна звернутися за порадами до друзів чи знайомих. Можна звернутися й до спеціалізованих агенцій.  Там, зрозуміло за плату, нададуть найбільш повний перелік  провірених  претендентів, які б відпо- відали вашим вимогам.

Працівники цих агентств скорочують замовнику час на пошук. Вони знаходять кандидатів, проводять з ними попередні співбесіди, домовляються про місце зустрічі сторін.

Залучення агентств дає значну гарантію про те, що запропоно- вана вам людина буде належним чином виконувати свої обов’язки і не буде аферистом.

 

Слід мати на увазі, що комісійні посередникам сплачують самі няні, гувернантки та домашні працівниці. Зазвичай вони віддають агентству 50 відсотків своєї першої місячної плати.

Перевагою найму через агентство є й укладання тристоронньо- го договору. Він укладається між  наймачем, агентством і праців- ником. У договорі зазначається коло обов’язків няні, гувернантки або домашньої працівниці, обсяг робіт, вихідні дні, сума оплати. Графік роботи встановлюється за бажанням наймача.

Далі повідомимо інформацію  про деякі  столичні  агентства, які надають нянь,  гувернанток та домашніх  працівниць. Ціни на послуги  — грн.  за годину.  Ціни  зазначено станом на серпень

20 07 року. Ті, хто скористаються наведеною інформацією, можуть самостійно дійти висновків про динаміку оплати праці за час, що сплив після серпня 2007 року.

 

Агенство

Ціна

Контакти

Агентство

гармонии и уюта

Няня — 12

Гувернантка — від 15

Домпрацівниця — 10

Вул. Дегтярівська, 48 (044) 587-78-70 www.agu.ua

 

Бережна

Няня — 10

Гувернантка — від 15

Домпрацівниця — 80–

150 грн/день

 

Вул. Гарматна, 26/2 (044) 496–18–14

 

Дом — Сер- вис

Няня — від 15

Гувернантка — від 15

Домпрацівниця — від

15

Вул. Марини  Раскової,

15, офіс 810 (044) 253-12-97 www.domservice.com.ua

 

Уют — Сер- вис

Няня — від 15

Гувернантка — від 20

Домпрацівниця — від

100 грн/день

Вул.  Басейна,  5  «Б», офіс 4

(044) 289-38-03 www.staff.com.ua