Ділова кар’єра - Навчальний посібник (Дахно І. І.)

18.3. розрахунки під час зарубіжних мандрівок

Фахівці дають такі поради міжнародним мандрівникам.

1. Під час мандрівки намагайтеся не тримати при собі гроші на суму понад 300 доларів.

2. Дізнайтеся,  хто є партнером вашого банку у країні вашого перебування. Зняття  готівки у його банкоматах зекономить вам гроші. Доцільно також дізнатися чи є обмеження на суму списання грошей впродовж доби.

3. Для одержання готівки використовуйте картку з найменшим відсотком за транзакції.

4. Не рекомендується користуватися автоматами для обміну грошей. У автоматах зазвичай закладено завищені курси  валют. Інколи в автоматах стягується і плата за обмін.

5. Якщо маєте карту Visa Electron, то у вас можуть попрохати пред’явити документ, що підтверджує право на цей пластик. Не за- вадить напоготові тримати закордонний паспорт.

6. При виборі банківської карти для зарубіжної мандрівки від- давайте перевагу кредитним карткам. На відміну  від зарплатних карт,  кредитні картки приймають  краще.  Найбільші комісійні за користування картками стягуються у Туреччині, Хорватії, Єгип- ті, Болгарії, Таїланді.

7. Користуйтеся дорожніми чеками. Їх головний козир — без- пека. Чеки обмінюються на готівку у банках. Стягуються комісійні у розмірі  0.8–4\%. Чеками  можна розплачуватися у крамницях, готелях, пунктах прокату автомобілів.

Станом на літо 2007 р. за чеками складно було отримати готів- ку у Чорногорії, Чехії та В’єтнамі. На Кубі, в Європі, Іраку, Лівії, Судані, Сирії не приймали, наприклад, чеки «American Express».

8. Без с сумніву, необхідно брати з собою банківські картки. У разі потреби ваші родичі та/чи  знайомі можуть поповнити  ваш

 

картковий рахунок на потрібну суму. При крадіжці картку можна заблокувати. Фахівці рекомендують брати дві картки, що відкриті на один і той же рахунок. Цей крок виявиться доречним у випадку втрати однієї з карточок. Краще за все брати картки різних систем. Наприклад, Visa і MasterCard.

Шахрайство  з картками широко  поширено у Китаї, Гонкон- зі, Індії, Кореї, Філіппінах, Сінгапурі, Таїланді,  Польші, Макао. Якщо мандрівник їде до цих країн, слід попередити свій банк і він дозволить виконання там операцій з картками.

9. Доцільно  мати при собі еквівалент 50 доларів у місцевій валюті. Сума стане у нагоді,  коли не знаєте де шукати банкомат у незнайомому місті або прибули кудись вночі. Придбати місцеву валюту доречно ще в Україні, беручи до уваги ту обставину, що за кордоном комісія за обмін є вищою, ніж вдома.