Ділова кар’єра - Навчальний посібник (Дахно І. І.)

15.4. офісні рослини

Психологи Техаського університету (США) дійшли висновку, що кімнатні рослини найефективніше поліпшують настрій праців- ників та продуктивність їх праці. Озеленення позитивно впливає на людей будь-якого віку, кваліфікації та статі. Озеленення офісу є його облагородженням. Рослини слід підбирати так, щоб догляд за ними не вимагав занадто багато часу.

Якщо в офісі штучне освітлення, то доцільно завести бегонію кутову, гелксин, камнеломку, пеперомію круглолисту, пеперомію туполисту, драцен окаймлений, драцен духмяний, дифференбахін, клінію, маранта, монстера, плющі, сансевінерію,  сенполін, тра- десканцію, фікус,  філодендрон повзучий, хлорофітум, тефлеру, зухарис.

 

Якщо офіс має достатньо світла, тим більше, коли він знахо- диться з сонячного боку, то доречними рослинами можуть  бути алое, белоперонс, жасмін, камелія японська, колеус, кактуси, оле- андр, примули, лівістона китайська, плектрантус, фукція спляча, цитрусові,  фікуси.

Рекомендують не ставити рослини поблизу кондиціонера. Він дуже шкідливо діє на вазони. Те, що росте у кашпо, користується великою популярністю в офісах. Такі  квіти створюють затишок, гарний настрій, здорову атмосферу.

Модні тенденції зачіпають  і оформлення робочого простору зеленими рослинами. Наприклад, на зміну красулі (яка відома ще й як «грошовн дерево») прийшов заміакулькас. Це рослина відома як «доларове дерево».

Заміакулькас — рослина невибаглива. Вона практично не ви- магає оприскування. Поливати можна один раз на два тидні. Мож- ливо саме це є запорукою популярності заміакулькаса.

До ряду модних  тенденцій  належать також мінімалізм та повторюваність.  Це означає, що одна і таж рослина стоїть у всіх кутках і звисає зі стелі. У цьому разі не відволікається увага, бо скрізь — одна і та ж рослина.

Підбираючи рослини, слід враховувати мікроклімат. Напри- клад, драцена і фікуси приживаються у прохолодному середовищі. Пальми та інші тропічні рослини люблять тепло та вологу. Точні заміри показників мікроклімату виконують спеціалісти відповід- ного профілю.

Поміж квітів, що на столах працівників, пальма першості, можливо, належить кактусам. Вони можуть довго обходитися без води. Все ж таки і їх слід час від часу поливати. Вважається,  що кактуси здатні поглинати електромагнітні випромінювання. Таке випромінювання іде від комп’ютерів, принтерів, факсів, телефонів, різноманітних проводів. Одного кактуса може виявитися замало. Доцільною може виявитися композиція з кількох кактусів.

Варті уваги і так звані сезонні рослини. Поміж них — платіце- ріум, горшкові квітучі тюльпани тощо.

Озеленення забезпечує чисте повітря,  оптимальну вологість. Деякі рослини мають здатність не лише до фотосинтезу, а й до зни- щення хвороботворних мікробів. Поміж таких рослин, напри- клад — алоказія. Ці рослини знижують захворюваність праців- ників.

 

Заміакулькас можна ставити у кімнатах, де палять. Росли- на поглинає нікотин. Вона очищає повітря краще, ніж будь-який кондиціонер.

Озеленення покращує  настрій.  Згідно з соціологічним опиту- ванням, виконаним англійською компанією «Ambius»  (вона опі- кується  озелененням інтер’єрів), виявилося,  що 40\% респонден- тів вважали — офіси стануть світлішими і життєрадісними, якщо на кожному столі стоятиме рослина.

Майже  50\%  опитаних  вважали,  що впродовж  року  вони на 6 днів хворіють  більше з огляду на похмуре довкілля  в офісі, яке пригнічує; 84\% респондентів зазначали, що робоче довкілля суттєво впливає на рівень їх щастя та мотивацію.

У нинішньому світі  ринкової  економіки не обов’язково пра- цівникам офісу самим доглядати офісні рослини. Існують  фірми, працівники яких за певну плату поллють, підживлять та іншим чином доглянуть за рослинами.