Ділова кар’єра - Навчальний посібник (Дахно І. І.)

9.4. службовий секс

Одна дама якось справедливо зазначила: «Для дружби потрібен час, а для кохання — місце». Офіс, можливо, не є кращим  місцем

 

для сексу, але, як свідчить багатий практичний досвід, трапляється і у виробничих  умовах.

Автору цієї книги довелось якось бесідувати з канадкою укра- їнського  походження, яка тимчасово повернулася на історичну батьківщину. На довше в Україну можна заманити хіба що Романа Зварича, але для цього потрібні  великі гроші.

Розмова з канадкою, яка,  зрозуміло, вважала, що справжня українська мова є лише у Канаді,  поступово торкнулася  виробни- чого сексу. Канадка зазначила, що аборигенні українці (тобто ми з вами), очевидно, наїлися якогось дурману, оскільки маємо великий потяг до сексу у робочих умовах. Вона зазначала, що позашлюбним сексом грішать і українці, які потрапили до Країни Кленового Лис- та, але партнерів для таких приємних занять знаходять на полях для гри у теніс, гольф, басейнах тощо. В Україні партнерів для службового кохання знаходять швидше і ближче.

Тим, хто не хотів би провокувати своїх співпрацівників-чоло- віків, психологи радять переглянути свій гардероб. Міні і декольте відкласти для романтичних зустрічей поза межами офісу.

Роман з босом здавна вважався грою з вогнем. Певний час такій працівниці надається режим якнайбільшого сприяння. Вона звикає до того, що так буде завжди. Забуває відповідь Марка Твена на за- питання журналіста про те, чим перше кохання відрізняється від останнього. Письменник відповів: «Тим, що останнє здається пер- шим, а перше — останнім». Коли у боса кохання до співробітниці минає (бо, очевидно, настає з другою), то використану співробітни- цю звільняють з роботи. Так було, так є, так буде.

Дівчата і жінки використовують провокаційні прийоми — ко- кетство, флірт, стрілянину очицями. Вважають,  що це — безвід- мовна зброя. Насправді ж бере вона небагатьох з чоловічого пле- мені. Більшість чоловіків вважають,  що від таких представниць жіноцтва не слід чекати трудових звершень, бо вони легковажні.

Розумні дами (а є й такі) радять відмовитися від використання на роботі прийомів  з жіночого арсеналу. Не слід також спішити з прийняттям знаків уваги. До компліментів колег слід ставитись без серцевого хвилювання, а двозначні — присікати негайно.

Службові романи стають нормою. Третина співробітників офі- сів у різних країнах зізналися, що мали любовні стосунки з колега- ми. Згідно із соціологічними опитуваннями, найчастіше на роботі встановлюють інтимні взаємини з метою просування по кар’єрній

 

драбині. Найбільша схильність до службових романів — у артистів та журналістів. Найменше кохання на робочому місці мали бібліо- текарі та міліціонери. Як правило, перший крок до інтиму на роботі роблять представниці чудесної статі. Службові романи набувають масштабів небезпечного вірусу. Зрозуміло, що вакцина проти нього відсутня.  У результаті одного із соціологічних досліджень вияви- лося, що 32\% жінок та 18\% чоловіків забезпечують собі кар’єрне зростання завдяки сексуальним стосункам з начальством.

Якщо в Україні, не дивлячись на Чорнобильську катастрофу, секс ще залишається у пошані, то картина не є такою різнобарвною у низці країн світу.

Найбільша ділова асоціація Японії — «Кейданрен» висловила стурбованість тим, що японські працівники замало займаються сексом, проводять недостатньо часу із сім’ями і не заводять дітей. Асоціація рекомендувала своїм компаніям — членам (а їх 1,6 ти- сяч) влаштовувати так звані «тижні сім’ї»  під час яких працівни- кам надається більше часу на домашні справи.

Стурбованість асоціації  зумовлена тим, що японські праців- ники після часу, проведеного на роботі, з огляду на втому, рідко займаються сексом і проводять мало часу з дітьми. Наслідком цьо- го є зниження народжуваності та демографічні негаразди. Підра- ховано, що у першій  половині  другого десятиліття  XXI століття у Японії  на двох пенсіонерів буде припадати лише одна дитина. До 2030 року кількість робочої сили скоротиться  на 16\%,  порів- нюючи з 2008 роком.

Компанія «Nippon Oil» заборонила співробітникам працювати у вихідні дні. Для того, щоб співробітник міг залишитися на робо- чому місці після семи годин вечора, потрібний дозвіл начальства.

Виявилося, що не всі працівники відгукнулися на полум’яні заклики інтенсифікувати секс. Багато з них використовують до- датковий вільний час для того, щоб провести його у барі з колегами, почесати язики та випити  чарку  саке — теплої рисової горілки. Автор цих рядків ще якось може зрозуміти японців, які не хочуть займатися сексом, але не може зрозуміти  — навіщо вони п’ють теплу гидоту.  Невже японці  думають, що у них руки  відсохли б, якщо  вони охолодили саке чи імпортували з України шедеври її лікеро-горілчаної промисловості?