Інформаційні системи в міжнародному бізнесі - Навчальний посібник (Гужва В. М., Постєвой А. Г.)

11.3. Інформаційна система bloomberg

Інформаційну агенцію Bloomberg (Блумберг) створено в 1982 р. Основний наголос ця агенція робить на якість і швидкість надходження ділової інформації з усіх кінців світу. Штаб-квартира агенції Блумберг знаходиться в Нью-Йорку, регіональні відділення — в Лондоні та Токіо. У ній працюють 250 співробітників, які передають до 1800 зведень у день. Ці зведення містять різноманітну інформацію — від прогнозу щодо урядових цінних паперів до несподіваних змін у ціні акцій різних компаній. Передплатники також отримують спеціальний журнал інформаційної мережі Блумберга. Агенція надає відомості про велику кількість різноманітних елементів ринку, до того ж обсяги цієї інформації постійно збільшуються.

У комп’ютерній системі Bloomberg є кілька тисяч інформаційних вікон і спеціальних розділів Bloomberg News. При цьому клієнти можуть обирати будь-яку інформацію стосовно котировок валют, акцій, товарів, ф’ючерсів та опціонів. Усі котировки надходять у реальному режимі часу.

До основних інформаційних екранів слід віднести:

1. Інформаційний екран з цінних паперів.

На цьому екрані можна побачити всі цінні папери, що випущені казначейством США та іншими урядовими організаціями. Зміни цін кожного цінного паперу відображаються приблизно 400 разів на день. Існує аналогічний екран стосовно інших країн.

2. Екран депозитних ставок (MMR).

З допомогою цього екрана можна отримати поточну ринкову інформацію щодо ставок депозитів у світі та в кожній країні окремо. Наприклад, монітор MMR3 відображає інформацію про короткотерміновий ринок депозитів.

3. Монітор кривої прибуткованості казначейських зобов’я­зань США.

4. Форвардний курс.

Екран відображає зростання прибутковості за цінними паперами уряду США.

5. Екран FOREX.

Екран містить інформацію щодо курсів купівлі-продажу валют, що встановлюються різними учасниками валютного ринку (насамперед, банками). У цьому режимі можна переглядати останні новини стосовно валютних ринків, а також порівнювати поточні курси з минулими.

Практично вся інформація стосовно цін, що надходить, може бути подана у вигляді графіків. Можна будувати графіки цін як лінійні, так і гістограми та свічки. Будуються також графіки обсягів торгівлі та відкритого інтересу.

Як інструментарій технічного аналізу в системі Bloomberg об’єднано, зокрема, такі методи: Moving Averages; Stochastics; RSI; Monentum; MACD.

Загальна кількість убудованих методів технічного аналізу досягає десяти.