Автоматизоване робоче місце менеджера - Навчальний посібник (Скороходов В.А.)

Частина 4

СУЧАСНІ  ІНСТРУМЕНТИ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

 

 

 
Системи мають тенден- цію  рости та  в міру  зростан- ня взаєморозчиняються

Узагальнений принцип не- визначеності

 

1. Складні системи при- зводять до несподіваних нас- лідків.

2. Сукупну поведінку великих систем передбачити не можна.

Інші формулювання

 

Інформація,   що    веде    до обов’язкової   зміни   проекту,

надійде до автора цього проекту тоді  і тільки тоді, коли крес- лення вже виконані.

Перший  закон корекції

 

Культура управління проектами із застосуванням автоматизова- них засобів давно стала невід’ємною частиною культури ведення всього бізнесу. Перехід від безсистемного виконання проектів до гра- мотно організованого управління ними дозволяє компанії залишити у

 

 

минулому практику штурмівщини, постійного зриву або перенесен- ня термінів закінчення робіт, порушення технології, постійні проблеми фінансування, порушення термінів постачань і комплект- ності всіх необхідних ресурсів та інше.

Сьогодні на ринку автоматизованих систем управління проек- тами найбільш активні кілька гравців: лідер світового ринку про- грамного забезпечення даного класу — Primavera Systems, компанія Microsoft зі своїм пакетом Project і російський розробник Spider Project Management Technologies, продукт якого відображає локаль- ну специфіку. Про переваги і недоліки їх рішень ми і поговоримо.

Перш ніж почати аналіз можливостей продуктів, розглянемо середовище, в якому вони покликані функціонувати, а також його потреби. Наведена нижче класифікація користувачів узята з до- слідження Welcom Software Technologies. Отже, виділяють три основні категорії — всі вони беруть участь у процесі управління діяльністю проектно-орієнтованої компанії і, відповідно, впливають на хід управління проектом. Саме на цих користувачів в основному розра- ховані автоматизовані системи управління підприємством і проек- том (АСУПП).

В першу чергу, — це вище керівництво компанії, навіть не бе- ручи участь у проекті, воно може істотно вплинути на його виконан- ня. Як правило, до даної групи належать фахівці, що відповідають за планування діяльності організації, постановку цілей і завдань, а та- кож за оцінку їх виконання. Користувачі управлінської категорії від- дають перевагу легким в управлінні програмним модулям, які в змо- зі видавати демонстраційні звіти у будь-який момент виконання проекту. Крім того, вони вимагають наявності не тільки могутніх можливостей узагальнення оперативних відомостей, але  і  засобів для інтеграції з даними інших програмних додатків.

Друга категорія — менеджери, відповідальні за розроблення де-

тальних планів досягнення цілей, поставлених керівництвом. Вони розподіляють роботу за конкретними виконавцями, забезпечують пла- нування використання ресурсів і здійснюють контроль над виконанням

 

 

планів і підготовку підсумкових звітів для керівництва. Від АСУПП даний клас користувачів вимагає розширених можливостей аналізу ризиків. І для менеджерів можливість інтеграції АСУПП з іншими додатками важлива не менше, ніж для керівництва.

Третя  категорія  користувачів  АСУПП  —  фахівці  на  місцях,

відповідальні за виконання робіт, визначених проектним графіком. Їм доручається надання звітів про стан робіт, які виконуються, їх якість, доступність, завантаження ресурсів та інші параметри. Для користувачів даного рівня дуже важлива простота використання, легкість вивчення, «прозорість» процедур введення даних, а також наочність функціонування ПЗ.

Зрозуміло,  запропонована  класифікація  вельми  умовна.  Так, при реалізації нескладних проектів або в невеликих організаціях, рі- вень детального планування буде представлений другою групою співробітників — керівниками, для яких планування проектів не є основною роботою. Це може бути директор невеликої фірми або за- ступник керівника великої компанії, що планує поточну діяльність свого підприємства, або начальники відділів, які планують заванта- ження своїх співробітників. Для цієї групи управлінців більш важли- ві такі характеристики системи, як простота використання і легкість навчання.