2. сила життя в здоровому хребтіРозрізняють 4 стадії розвитку остеохондрозу. При цьому використовують наступні методи знеболювання: 1. Положення на спині, ноги зігнуті в колінах, під колінами ставити подушку. 2. Положення на боці або на животі з теплими грілка з зігнутими ногами. Лікування фізкультурою. 1 .Формування міцного м'язового корсета; 2. Вправи на розслаблення: – руки вгору, розслабити кисті, опустити руки, похитати розслабленими руками; перенести тягар тіла на праву ногу, а ліву підняти стріпнути і розслабити; положення на спині, опираючись на руки. Розслабити й розігнути в колінах через ноги; рухи – повільні, плавні, щоб не викликати посилення больових відчуттів; поступово зміцнювати м’язи шиї, спини; спокій і розвантаження ураженого відділу хребта створюють умови для оздоровлення фіброзного кільця.
Профілактика остеохондрозу: – збереження природних згинів хребта; – між попереком і спинкою крісла покласти валик; – не згинати спину й нахилятися над столом, тримати спину рівно; – переносити вантажі на спині або в обох руках; – присісти, піднімаючи вантаж, а потім піднімати не нахиляючись уперед; – уникати поштовхів, різких швидких рухів. Перш, ніж нахилитися або обернутися, напружуйте при цьому м'язи живота; – спати на твердій поверхні, без подушки, з валиками під шию й крижі. 3. Юнацький кіфоз (горб на спині) Причина не відома. Може сам по собі вирівнятися, а може прогресувати через різні інші хвороби. Дитина відчуває біль у спині, втому, які проходять після відпочинку лежачи. Профілактика – це загальне зміцнення організму. Спати на твердому. Під час занять сидіти на твердому, ногами впиратися в підлогу. Не горбитися, лікті ставити на стіл, 20-30 хв відпочивати лежачи. Грати в рухливі ігри, займатися плаванням, робити ванни з морською сіллю. Робити ранкову гімнастику. З віком зменшується гнучкість хребта. Якщо людина не може дістати підлоги або прогнутися назад, побачити стінку за своєю спиною - це вже дуже тривожний сигнал. Порятунок - вправи! Гнучкість хребта можна розвинути в будь-якому віці. Існують вправи на гнучкість хребта. Масаж – допоміжний засіб для розвитку нучкості. Його роблять як перед тенуванням, так і після вправ.
Правила проведення масажу При проведенні масажу треба дотримуватися таких правил: І. Масажні рухи по ходу току крові до найближчих лімфатичних вузлів. 2. Не масажувати лімфатичні вузли. Спортсмени проводять самомасаж. Розрізняють лікувальний, гігієнічний, косметичний види масажу. Під час лікувального масажу використовують такі прийоми: прогладжування, розтирання, розминання, вібрація, поплескування. Розрізняють мануальний та апаратний масаж. Механізм дії масажу – подразнення шкіри, вплив на центральну нервову систему. Масаж може бути загальним і місцевим. Лікувальний масаж – це ефективний засіб терапії. Різновид його це сегментарно-рефлекторний масаж окремих зон. Апаратний масаж – вібраційний, гідромасаж, вакуумний та ін. Спортивний масаж – тренувальний, попередній, відновлюючий. Гігієнічний масаж сприяє зміцненню здоров'я, підтримує високу працездатність. Косметичний масаж – догляд за шкірою, за забезпечує свіжість та еластичність. Профілактичний косметичний масаж – поліпшує стан шкіри й волосся. Вплив масажу на організм: рефлекторний, впливає на нервову систему, на шкіру, на серцево-судинну систему, на опорно-руховий апарат. Протипоказання щодо призначення лікувального масажу: підвищена температура; схильність до кровотеч; гнійні процеси; грибкові захворювання. післяопераційний період.
|
| Оглавление| |