Валеологія з методикою викладання - Конспект лекцій (Г. І. Мардар)

3.   сила підсвідомості та наміру

            Хвороба – це сигнал про порушення рівноваги. Нервові закінчення дають нам знати про те, що у певному місці нашого організму щось відбувається не так. І якщо людина не зверне належної уваги або заглушує біль таблетками, то підсвідомість зробить біль сильнішою.

            Людям давно треба зрозуміти, що причини хвороб і страждань знаходяться не зовні, а всередині нас. Причини приховані у нашому хворому світогляді. Для того, щоб вилікуватися, необхідно змінити наш свтогляд. Кожна людина є часткою Всесвіту, а тому повинна жити відповідно до його законів. Якщо буде гармонія всередині, то буде гармонія і зовні.

            Багато наших думок навіяно нам в той або інший період нашого життя. А до деяких переконань ми прийшли самостійно, шляхом логічних висновків, але при цьому сприралися на досвід, який у нас уже є. Отже, наша підсвідома програма створена за допомогою інших людей і при нашій безпосередній участі шляхом навіювання або переконання. Спочатку наші батьки навіювали нам ті або інші думки, багато разів повторюючи їх. А ми їм, звичайно, вірили. Потім вчителі, однолітки. Тепер ми вже самі безперервно прокручуємо у себе в голові все це.

            Але не завжди для того, щоб вселити якусь думку,її необхідно багато разів повторювати. Не тільки слова несуть у собі ту або іншу інформацію. Часто діти копіюють поведінку батьків, а разом із цим -  і хвороби. Так, у дівчинки можуть бути болі під час менструації тільки тому, що все життя бачила, як страждає її мама.

            Іноді думка упроваджується в підствідомість миттєво, наприклад при сильному емоційному потрясінні. А в деяких випадках необережна репліка хірурга або анестезіолога може стати негативним навіюванням.

            Підсвідомість сприймає всю інформацію буквально, тобто якщо якесь слово або фраза має подвійний сенс, то внутрішній розум переробляє і те, і інше значення.

            Треба бути дуже уважними до тих слів і фраз, які ми вимовляємо в повсякденному житті.

            Так, можна скласти перелік фраз, які мають подвійне значення і приводять до того або іншого захворювання. Можна  й самим доповнити цей список.

мене нудить від цього;

я це просто не перетравлюю;

сидить у печінці;

неприємний присмак від цієї страви;

боляче бачити;

очі б мої не бачили;

бачити тебе не хочу;

чути тебе не хочу;

ці діти – один головний біль;

голова йде обертом;

брати близько до серця;

жалісливий;

на серці камінь;

я просто божеволію;

критичний момент;

це все у мене стоїть поперек горла;

немає права голосу;

душить образа;

букет хвороб;

неприємний осад;

А зараз подумайте, які фрази ви використовуєть при спілкуванні?

Ці фрази з подвійним значенням відображають ваше ставлення до чогось, тому необхідно в першу чергу поміняти відношення, а разом із цим з’являться і нові слова у вашому лексіконі.

            Одна молода вчителька скаржилася на постійну охриплість голосу. Коли психотерапевт став розпитувати її про роботу, то зрозумів, що вона їй просто не подобається, а під кінець вона просто заявила:   “Ці діти у мене вже поперек горла сидять”, – і вказала ребром долоні на щитоподібний хрящ. Лікар порадив їй змінити  роботу або змінити ставлення до дітей.

            Це підсвідомий захист нас самих від нашої руйнівної поведінки або думок.

            Тому слід пам’ятати, що наші думки втілюються у фізичному світі. І саме наші (а не чиїсь) руйнівні думки створюють нам хвороби і особисті проблеми і є сигналом про те, що в нашій підсвідомості запущений механізм саморуйнування.

            Нас не навчили, що те, як ми одягаємося у форму слів, потім повертається до нас у вигляді відповідного життєвого досвіду. Пам’ятайте прислів’я: “ Що посієш, те й збереш”.

            Усі знають про закони Природи відносно енергії:  енергія не може бути знищена, вона може бути перетворена в інший вид. Тому, якщо ви посилаєте комусь і чомусь негативні або руйнівні думки, то хтось інший повинен приймати їх. Ваш гнів і ненависть врешті - решт повернеться до вас знову (подібне  притягає подібне), але більшої сили, несучи з собою ще й страх, сум, депресію і всі види стресових ситуацій. А це буде ще важче винести. І ви знову й знову прагнутимете позбутися цих думок, посилаючи їх кому - небудь. І так виникає замкнуте коло, поки не буде розірване хворобою, або травмою, або смертю.