Валеологія з методикою викладання - Конспект лекцій (Г. І. Мардар)

Школа здоров’я «надежда».

Очищення організму від паразитів?

Лікувальні харчі.

У наш час у великих містах стихійно організовуються групи здоров’я, в яких люди навчаються зміцнювати своє здоров’я за допомогою різних форм фізичної культури та нетрадиційних методів (масажу, дієтотерапії, загартування, дихальної гімнастики та іню), а також залучаються до здорового способу життя.

Так, Н.Семенова організувала в Сочі школу здоров’я «Надежда», яка в 2007 р. святкувала свій 15-річний ювілей. Численні центри здоров’я, школи здоров’я використовють програму цієї школи.

Головні ідеї даної школи базуються на вченні Володимира Івановича Вернадського «Про живу речовину землі» й пов’язані з формуванням стану гармонії й порядку в організмі, екологічного порядку, фундаментом якого є виконання законів Природи для біосфери:

ніякий живий організм не може жити без кремнію;

енергія  надихає живий організм, прагне до максимального прояву.

Виконуючи ці закони природи, людина може жити не хворіючи. І навпаки, невиконуючи їх, людина швидко хворіє, і їй не допоможе навіть медицина. Людина повинна зрозуміти, що тільки вона сама, змінивши свій спосіб життя, зможе захистити себе від паразитів, які поїдають нас і наших дітей, навіть в утробі матері. Люди тримають котів і собак у квартирах, у машинах, внаслідок чого 80 \% населення хворі на токсоплазмоз – паразити, які з’їдають мозок. Лікарі повинні не тільки лікувати, а бути просвітителями, боротися з людським невіглаством. Екологія людини – це доступні методи очищення організму від паразитів за допомогою продуктів харчування та очищення організму.

Паразити й паразитарні хвороби в наш час надзвичайно розповсюджені. Особливо лямбліози, тифилоботріози, трихінельози. Знову з’явилася малярія, опісторхоз. Забрудненість і захворюваність людей і тварин набуває характеру епідемії. Опісторхозом, глистами хворіють ті, що їдять в’ялену рибу. Токсокарозом хворіють ті люди, що тримають собак, особливо чау-чау, пекінеси.  Собаки у великих містах, наприклад у Москві, щодня залишають близько 270 тонн екскрементів, які містять яйця й личинки гельмінтів. Так, токсокароз викликає порушення психіки, мозкової діяльності та ін.

Від усіх домашніх тварин люди заражаються токсоплазмозом. Це підступна хвороба, протікає без клінічних проявів, але може викликати аборти, народження розумово відсталих дітей або з паралічами. Найтяжча форма енцефалопатична, яка веде до смерті, глухоти, паралітичної слабкості в ногах. Може виникати ураження очей, серця, кишечника, легень.

У структурі гельмінтозів наймасовішим є ентеробіоз – хвороба брудних рук. Близько 11\% дітей хворіють на цю хворобу. Личинки аскарид, класичного паразита проникають у кров, у легені й викликають нетипові захворювання, алергії. Усі овочі й фрукти треба мити, чистити, щоб не заразитися. М’ясо, особливо диких тварин, є джерелом трихінельозу.

Від трихінельозу та ехінококу не спасе навіть термічна обробка продуктів. Як же вберегтися від небажаного вторгнення? Часто мити руки. Ретельно обробляти їжу. Періодично перевірятися. Їсти насіння гарбуза, кедрові горішки, часник і цибулю. А якщо виявили глисти в одного члена сім’ї, то треба лікувати всіх. Алергія, астма, малокрів’я хронічна втома – це від наших «співмешканців». Один місяць живуть глисти в організмі – скорочується життя на рік.