Правила прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка в 2012 році

Додаток 7 до правил прийому до київського національного університету  імені тараса шевченка в 2012 році

Положення про апеляційну комісію

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

І. Загальні положення

1.1. Апеляційна комісія Київського національного університету імені Тараса Шевченка створюється з метою захисту прав осіб, які складали вступні екзамени, творчі конкурси за ОКР «бакалавр» та вступні випробування за ОКР «магістр», «спеціаліст», і розгляду їх апеляційних заяв щодо результатів вступних екзаменів, творчих конкурсів, вступних випробувань (далі - апеляційна заява щодо результатів).

1.2. Це Положення визначає порядок організації, діяльності та основні функції апеляційної комісії Київського національного університету імені Тараса Шевченка (далі - Апеляційна комісія).

1.3. Дія цього Положення поширюється на Апеляційну комісію, яка здійснює свою роботу під час організації вступних екзаменів, творчих конкурсів, вступних випробувань, та  осіб, які  подали апеляційну заяву щодо їх результатів (далі - заявники).

1.4. Апеляційна комісія у своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Статутом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та наказами ректора університету.

1.5. Під час розгляду апеляційних заяв щодо результатів Апеляційною комісією встановлюється об'єктивність оцінювання відповідей заявників та здійснюється перевірка правильності визначення результату вступного екзамену, творчого конкурсу, вступного випробування.

II. Основні функції апеляційної комісії

2.1. Прийняття і розгляд апеляційних заяв абітурієнтів (вступників)  щодо результатів проведених Київським національним університетом імені Тараса Шевченка вступних екзаменів, творчих конкурсів, вступних випробувань.

2.2. Прийняття рішень за результатами розгляду апеляційних заяв та доведення їх до відома заявників.

2.3. Аналіз та узагальнення досвіду роботи з питань розгляду апеляційних заяв.

ІІІ. Відповідальність членів апеляційної комісії

3.1. У разі неправомірного використання наданих прав члени Апеляційної комісії несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України, у тому числі за розголошення конфіденційної інформації про заявників.

ІV. Організація діяльності апеляційної комісії

4.1 Склад Апеляційної комісії визначається наказом ректора університету.

4.2. Очолює роботу Апеляційної комісії перший проректор університету.

4.3. Відповідальність за організацію роботи Апеляційної комісії, своєчасний та об'єктивний розгляд апеляційних заяв щодо результатів, ведення справ, дотримання встановленого порядку збереження документів і конфіденційної інформації покладається на голову комісії.

4.4. Документами про діяльність Апеляційної комісії, що зберігаються протягом року, є:

апеляційні заяви щодо результатів;

протоколи засідання комісії.

4.5. Рішення Апеляційної комісії приймаються на її засіданнях. Засідання проводяться окремо для кожної дисципліни ( спеціальності) у складі голови комісії (заступника голови) та членів комісії з відповідної дисципліни (спеціальності). Для прийняття позитивного рішення необхідно, щоб за нього проголосувала більшість з присутніх на засіданні членів комісії. Засідання вважається легітимним, якщо на ньому присутні не менше половини членів Апеляційної комісії з відповідної дисципліни (спеціальності). Рішення комісії фіксуються у книзі обліку апеляцій.

 

V. Порядок подання та розгляду апеляційних заяв

 

5.1. Апеляція абітурієнта (вступника) щодо результатів подається особисто в день оголошення оцінки (наступний робочий день після проведення письмового іспиту) до відбіркової комісії Приймальної комісії відповідного факультету/інституту. Апеляція оформлюється у вигляді заяви у довільній формі на ім’я відповідального секретаря Приймальної комісії.  Абітурієнту (вступникові) повідомляється дата, час та місце проведення засідання Апеляційної комісії з розгляду його апеляції.

 

Апеляція розглядається на засіданні апеляційної комісії в день її подання або в наступний робочий день, як правило, в присутності абітурієнта (вступника), а також голови (заступника голови) предметної екзаменаційної комісії та голови (заступника голови фахової атестаційної комісії).

 

Під час апеляції членами Апеляційної комісії проводиться співбесіда з абітурієнтом (вступником) на підставі письмової роботи. Абітурієнту (вступнику) надаються пояснення щодо допущених помилок. Додаткове опитування абітурієнтів (вступників) при розгляді апеляції не допускається.

 

Якщо абітурієнт (вступник) не з’явився на засідання Апеляційної комісії, рішення з апеляції приймається на підставі розгляду письмової роботи.

 

Зміст співбесіди, дата розгляду апеляції, результати апеляції та рішення Апеляційної комісії реєструються у книзі обліку апеляцій, яка зберігається у відповідального секретаря (заступника відповідального секретаря) Приймальної комісії.

 

Апеляція на рішення апеляційної комісії (повторна апеляція) не приймається.

 

 Письмова робота, окрім членів апеляційної та предметної комісій, надається для перегляду тільки абітурієнту під час проведення апеляції.

 

Предметом апеляції може бути тільки оцінка з вступних екзаменів (випробувань), творчого конкурсу. Не розглядаються апеляції, подані несвоєчасно або з порушенням процедури подання.

 

5.9.   За результатами розгляду апеляції може бути прийняте одне з двох  рішень:

- про задоволення апеляції та збільшення отриманих учасником балів;

- про відхилення апеляції та залишення незмінною кількості отриманих заявником балів.

У разі прийняття Апеляційною комісією рішення про зміну оцінки, одержаної абітурієнтом (вступником) під час вступних випробувань, нова оцінка вноситься у окрему відомість. У екзаменаційному (атестаційному) листі абітурієнта робиться спеціальна відмітка про зміну оцінки на підставі рішення Апеляциійної комісії.