Методика виховної роботи у військових підрозділах - Методичка (Петренко В.М.)

РоздІл 6

 

Організація виховної роботи

у підрозділі

 

            Виховання військовослужбовців становить струнку систему роботи, що складається із взаємозв’язаних і взаємообумовлених елементів.

            Мета і завдання визначають зміст виховання, яке поєднує гуманітарне, моральне, військове, правове, естетичне та фізичне виховання.

            Успіх військового виховання військовослужбовців залежить від уміння командирів усіх ступенів диференційовано підходити до кожного воїна, від знання його індивідуальних особливостей та правильного їх врахування в навчанні та вихованні особового складу.

            Виховна робота – це повсякденна і цілеспрямована організаторська, гуманітарна та педагогічна діяльність командирів, заступників з виховної роботи з підготовки вмілих і мужніх воїнів, відданих своїй Батьківщині, здатних вирішувати складні завдання в сучасному бою.

            Головним організатором виховної роботи в підрозділі є командир. Організаторська робота проявляється в тому, що він ставить завдання офіцерам, прапорщикам, сержантам щодо виховання особового складу та забезпечує їх виконання; контролює проведення заходів; спрямовує роботу своїх помічників; особисто бере участь у виховній роботі; оцінює її рівень у підрозділах, поширює передовий досвід, доповідає про її стан старшим командирам.