Збірка доповідей учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансово-кредитний механізм в соціально-економічному розвитку країни» - Збірка

Харсун о.о., докторант міжрегіональної академії управління персоналом,

голова ЦК «Бухгалтерського обліку»

Харківський Автомобільно-дорожній технікум

zakyrion@gmail.com

УКРАВТОДОРИ: СТАН, ПЕРСПЕКТИВИ, РОЗВИТОК

 

Президент України Віктор Янукович упевнений, що тільки іноземні інвестиції можуть допомогти країні підготуватися до Євро-2012. За його словами, жоден захід такого масштабу не може проводитися без залучення фінансування з боку зарубіжних інвесторів [5].

33,5 млрд. гривень буде потрібно Україні для будівництва і реконструкції доріг в рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу. Про це в Києві під час круглого столу, присвяченого підготовці України до Євро-2012, повідомив заступник глави Державної служби автомобільних доріг України Олександр Турченко. Він зазначив, що ще не знає, який відсоток цієї суми буде виділено з держбюджету, а який відсоток буде заповнений за рахунок коштів інвесторів.

За його словами, на сьогоднішній день Міністерство економіки розглядає проект з будівництва та реконструкції доріг до  Євро-2012, підготовлений Укравтодором.

Постає логічне запитання: як Укравтодору стати інвестиційно привабливим об’єктом для закордонних партнерів? Вибираючи об’єкт фінансування потенційний інвестор перш за все вивчає фінансовий стан підприємства, перспективи і напрямки його розвитку, майбутню економічну вигоду.

З поміж нових об’єктів обліку, які визначають пріоритети розвитку економіки у світі і в Україні, є продукти інтелектуальної діяльності та інтелектуальної власності. Ресурси інтелектуального характеру, на противагу матеріальним активам, набувають вирішального значення для забезпечення сталого розвитку завдяки своїм унікальним особливостям [1].

Характеристика нематеріальних ресурсів найчастіше зустрічається в загальних дослідженнях економіки підприємства. Під нематеріальними активами розуміють складову частину потенціалу підприємства, яка здатна забезпечити економічну користь протягом відносно тривалого періоду часу [2, ст.115]. На автодорожніх підприємствах до нематеріальних активів відносять склад дорожньої суміші, технології ремонту і відновлення дорожнього полотна, метод нанесення дорожньої розмітки, технології побудови штучних споруд.

Кожне регіональне дорожнє підприємство володіє унікальними технологіями виробничого процесу, які змінюються в залежності від географічного, кліматичного, соціального факторів.

Природні катаклізми останніх років підтвердили думку про індивідуальні і вибіркові підходи в будівництві та експлуатації, і що саме основне обліку доріг, магістралей, штучних споруд.

У бухгалтерському обліку будь-які економічні засоби реєструються двічі: по дебету і по кредиту, тобто як активи і як капітал (джерело формування активів). Тому з позиції обліку інтелектуальні активи повинні дорівнювати інтелектуальному капіталу, якщо останній виділяється у складі пасивів підприємства. Формування і оцінка джерел утворення інтелектуальної власності у балансі підприємства є одним з найактуальніших і досі повністю нерозв’язаних завдань облікової науки [3, ст. 37].

Інвестиційна привабливість виду промислової діяльності обумовлюється сукупністю двох показників: інвестиційним потенціалом та його активністю. На основі оцінки цих показників може бути визначений рейтинг привабливості автодорожнього підприємства.

Останнім часом господарська активність автодорожніх підприємств набула значних обсягів. Всього державна программа передбачає біля 3 тис.км капитального ремонту доріг и біля 1 тис. 400 км реконструкції й будівництва доріг – зазначив Олександр Турченко. Тому для науковців важливо розробити нові методологічні підходи в системі вдосконалення обліку.

Правильна оцінка і облікова політика сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості дорожньої галузі.

Література

Алексєєва, А.В. Облік нематеріальних активів і малоцінних швидкозношуваних предметів / А.В. Алексєєва, Ю. В. Бакун, - К: Київ держ. Торг.- екон. Ун-т, 2000 -83 с.

Петрович Й.М. та ін. Економіка підприємства / Й.М. Петрович, А.Ф. Кім, О.М. Семенів та ін. ; (заг. ред. Й.М. Петровича ). – Львів «Новий світ», 2000. – 680,с.

Садовська, І.Б., Жураковська, І.В. Облік інтелектуальних активів сільськогосподарських підприємств: теорія і практика. – Луцьк. - 2009. – 37 с.

 Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.10.01 / С.В. Іванов; Нац. акад. природоохорон. та курорт. будівництва. – Сімф., 2005. – 24 с.

Офіційний сайт ИА REGNUM https://www.regnum.ru/news/958906. html#ixzz19mgUHFsm

 

УДК 347.191.11