Експертиза технології виготовлення напоїв та ви­явлення фальсифікації - Навчальний посібник (Петрова І.А.)

1.4. упакування та маркування

 

Згідно з нормативною документацією етиловий спирт-сирець і спирт ректифікований розливають у спеціально обладнані бочки чи баки відповідно до ДСТУ 4181:2003. Допускається зберігати і транспортувати спирт в бочках, пляшках, бідонах (використання сталевих і оцинкованих бочок і бідонів не дозволяється). Усі ці місткості повинні закриватися кришками, пробками, які забезпечують герметичність, і бути опломбовані чи опечатані.

Кожну бочку маркують незмивною фарбою, на кожну сулію або бідон навішують на шпагаті ярлик або наклеюють етикетку із наступними даними:

– напис “Вогненебезпечно”;

– найменування підприємства-виробника;

– найменування спирту;

– кількість спирту, дал;

– маса брутто, кг;

– номер нормативного документа.

Спирт етиловий питний 95-процентний розливають у скляні пляшки місткістю 0,5 або 0,25 дм3 (ГОСТ 10117).

Допускаються наступні відхилення від нормального об`єму спирту:

± 4,0 см3 – для пляшок місткістю 0,5 дм3;

± 2,5 см3 __ ­­­для пляшок місткістю 0,25 дм3..

Середнє відхилення від об’єму для 25 пляшок, які відібрані від партії, не повинно перевищувати таких показників:

± 2,0 см3 – для пляшок місткістю 0,5 дм3;

± 1 см3  – для пляшок місткістю 0,25 дм3..

Пляшки зі спиртом закупорюють у встановленому порядку (ДСТУ 4181:2003) так, щоб вони, знаходячись у горизонтальному положенні, не давали течі протягом двох днів.

Маркують пляшки шляхом наклеювання етикетки, що містить наступну інформацію: найменування продукту; торгова марка; найменування, місцезнаходження (адреса) виготовлювача, пакувальника, експортера (імпортера), найменування країни і місця походження; міцність (об'ємна частка етилового спирту), \%; об`єм, дм3; дата розливу (вказують на зворотному  чи лицьовому боці етикетки, допускається на ковпачках і контретикетках чи безпосередньо на споживчій тарі в місцях, зручних для прочитання); позначення нормативного чи технічного документа, відповідно до якого виготовлений і може бути ідентифікований продукт; інформація про сертифікацію.