Маркетинг та підприємництво в перехідній економіці - Матеріали першої міжвузівської наукової конференції студентів і аспірантів (І-й та ІІ-й етапи)

Маркетингова товарна політика

 

Маркетингова товарна політика — це комплекс заходів щодо створення товарів (послуг) і управління ними з метою задоволення потреб споживачів і отримання підприємством прибутку.

Організації та підприємства все більше розуміють необхідність розробки нових товарів та послуг і пов’язану з цим користь. Життєвий цикл нині існуючих товарів скорочується, їх доводиться замінювати новими.

Ризик, пов’язаний з новаторством, є дуже великим, але також великі пов’язані з ним матеріальні вигоди. Початком успішної новаторської діяльності служить створення добротної та кваліфікованої організаційної структури для роботи з ідеями нових товарів, проведення серйозних досліджень та прийняття рішень на кожній стадії створення новинки.

Процес створення нового товару включає в себе 8 етапів:

Формулювання ідей.

Відбір ідей.

Розробка замислу та його перевірка.

Розробка стратегії маркетингу.

Аналіз можливостей виробництва і збуту.

Розробка товару.

Експерименти в ринкових умовах.

Розгортання комерційного виробництва.

Мета кожного етапу полягає в прийнятті рішення щодо правильності чи неправильності продовження роботи над ідеєю. Фірма прагне звести до мінімуму шанси розробки слабких ідей і відсіювання корисних.

Кожному товару, залученому в комерційне виробництво, влас­тивий свій життєвий цикл, відмічений рядом постійно виникаючих проблем і можливостей. Торгову історію типового товару можна представити у вигляді кривої, на якій виділяють 4 етапи. Етап виведення на ринок характеризується поступовим ростом збуту і мінімальним прибутком, доки товар проштовхують по каналах розподілу.

З точки зору цього аспекту, велике значення для підвищення попиту на нову продукцію має реклама.

Для успішного проведення кампанії по просуванню необхідно відповісти на наступні питання:

Хто? Хто є вашими клієнтами зараз і в майбутньому. Ви повинні вірно сегментувати ринок для того, щоб точно представляти, на кого спрямована реклама.

Для чого? Чого ви намагаєтеся досягти? Збільшення обсягу продажу? Представлення нового продукту? Чи утримання завойованої частки ринку? Створити собі імідж чи підтримати його?

Коли? Для реклами дуже важливий час її проведення. Гарний промоушн буде зведений нанівець, якщо не буде проведений вчасно.

Що? Яка специфіка продукту (послуги), який ви намагаєтеся просунути на ринок? У чому унікальність його продажу?

Де? Який засіб масової інформації найбільше підходить для проведення вашої рекламної кампанії?

Як? Чи користуватися послугами рекламного агентства, якщо так, то якого? Вам необхідно багато зробити для запуску свого бізнесу. Ви повинні уважно вивчити і схвалити запропоновану вам рекламну кампанію.

Реклама і просування товарів на ринку рухаються тим же шляхом, що й інші частини бізнесу. Ви повинні знати, які засоби можете залучити для їхнього здійснення, знати, що ви повинні досягти, вибрати форму стратегії, яка зв’язувала б цілі бізнесу і маркетингу.

 

Валовий Олексій

Буковинський державний

фінансово-економічний інститут

студент V курсу