Маркетингова політика комунікацій - Навчальний посібник (Лук’янець Т. І.)

Вступ

 

Перехід України до ринкових відносин потребує спеціалістів з маркетингу, обізнаних з питань рекламування товарів і послуг, стимулювання продажу цих товарів і послуг, створення іміджу підприємства та організаційних особливостей проведення персонального продажу товарів. Адже тільки такий підхід є запорукою успіху будь-якої підприємницької діяльності як на виробництві, так і у сфері обороту матеріальних засобів.

У нашій країні ще немає достатнього досвіду з цих питань. Тому для розроблення програми курсу «Маркетингова політика комунікацій» було використано в основному зарубіжні літературні джерела та закордонний досвід у галузі товаропросування.

Питання програми охоплюють особливості організації та планування маркетингових комунікацій, складання фінансових кошторисів, контролю за використанням коштів, вивчення систем, методів та алгоритмів прийняття рішень щодо маркетингових комунікацій на підприємствах будь-якої форми господарювання.

Після вивчення курсу «Маркетингова політика комунікацій» студенти матимуть достатні знання з питань організації ефективного продажу продукції та послуг, щоб розробляти виробничі, організаційні та наукові рішення на рівні сучасних вимог.

Типова програма курсу «Маркетингова політика комунікацій» передбачає також (поряд з традиційними формами проведення практичних та семінарських занять) виконання студентами лабораторних занять із застосуванням персональних комп’ютерів.

Завдання дисципліни:

ознайомлення студентів з відповідними категоріями маркетингових комунікацій, методиками розроблення бюджету рекламних кампаній, алгоритмами розрахунків ефективності показу рекламного звернення цільовій аудиторії, відпрацювання практичних навичок їх використання в процесі товаропросування;

прищеплення бажання творчого пошуку вдосконалення товаропросування за сучасних ринкових умов в Україні.

Предметом дисципліни є взаємовідносини рекламодавців з рекламними агентствами, засобами масової інформації та консалтинговими (науково-дослідними) фірмами, а також вивчення чинників, які впливають на товаропросування в Україні.