Міжнародні інформаційні системи - Навчальний посібник

11.3. вибір комунікаційної програми

При наявності рахунку Internet з постійним з'єднанням фірмі комунікаційна програма не потрібна. Ваш комп'ютер або термінал уже прямо з'єднаний з системою Internet. Архітектура з'єднання системи визначається системним адміністратором, що відповідає за з’єднання з Internet.

Але при використанні набірних з'єднань необхідна комунікаційна програма. Ця програма повідомляє модему, як взаємодіяти з телефоном сервісної компанії, та виводить на екран вашого комп'ютера хід сесії, тобто текст, який потрібно передати і прийняти при роботі з Internet.

При використанні набірного термінального розрахунку завдання спрощується. Більшість сучасних модемів поставляються з програмою, наприклад, Qmodem або Crosstalk. Якщо на вашому комп'ютері є середовище Windows, то до неї входить програма Terminal.

В більшості інтегрованих пакетів (програм, що об'єднують декілька мініпрограм, наприклад, текстовий процесор, електронну таблицю і базу даних) входить проста комунікаційна програма. Для входу в Internet через набірний термінальний рахунок потребується саме комунікаційна програма.

Вартість комунікаційної програми складає в США приблизно 50 доларів і більше, але можливо знайти набагато дешевші, умовно безкоштовні комунікаційні програми. Про такі програми для PC комп'ютерів можливо довідатись в спеціалізованих фірмах Public Brand Software та Software Labs. Такі програми повинні виконувати передачу даних по протоколу modem або краще по протоколу Zmodem.

Умовно безкоштовні програми (shareware) розповсюджуються безкоштовно або по дуже низькій ціні. Наприклад, отримання комунікаційної програми обійдеться всього в 5-10 доларів США. Якщо програма сподобається, її можливо зареєструвати. Вартість реєстрації в США коливається від 10 до 90 доларів.

Звичайно, складні комунікаційні програми мають багато переваг. Наприклад, вони дозволяють розробляти спеціальні сценарії для входження в Internet і програма автоматично вводить вхідне ім'я, пароль і т.д. Деякі програми навіть навчаються процедурі входу: програма фіксує перший вхід, а в наступному дублює процедуру входу.

Для прикладу роботи з комунікаційною програмою, розглянемо програму Terminal середовища Windows, яка вважається досить простою програмою. На початку потрібно уважно вивчити її можливості та спланувати роботу з програмою. Необхідно знати, як вводити такі параметри, як швидкість модема, номер телефону, тон терміналу і т.д. Необхідно також знати, як застосувати програму для з'єднання з BBS, як отримати текстовий файл і як виконувати бінарні передачі Х modem або Z modem.

У випадку набірного прямого з'єднання не потрібна проста комунікаційна програма. Замість неї потрібно буде працювати зі з'єднанням протоколу TCP/IP.