Кредитні спілки України – аспекти функціонування - Навчальний посібник (Ткаченко І.С.)

Вступ.

 

Формування дієздатної ринкової економіки в Україні постійно потребує певної фінансової пітримки.  Комерційні  банки  не  зацікавлені  і  не завжди  готові  працювати  із  дрібними позичальниками (фізичними особами) через високий ризик неповернення кредиту. З іншого боку фізичні особи не прагнуть отримувати позики в банках через високі   відсотки   та   короткотерміновість,   що   ще більше погіршує  їх скрутне матеріальне становище і складність оформлення кредиту, завищені є вимоги до застави.

 

5

Ці    умови сприяли створенню кредитних спілок, які стають корпоративними членами кредитних організацій, таких як комерційні банки, ломбарди тощо. Кредитні спілки в основному функціонують  у  поселеннях  з  невеликою чисельністю населення, де люди переважно знають одне одного.

На превеликий жаль не всі усвідомлюють сутність  основних  задач  кредитної  спілки,  що стримує людей вкладати у неї гроші, бо їм відомо результат про свої вкладення у банки, коли гроші знецінились, і повернути їх практично не можливо.

Цю науково - практичну публікацію підготовлено з метою довести до свідомості підприємницької громадськості про законодавчі можливості та сутності кредитної спілки, основні функції які вона виконує та оцінити свої можливості у  запобіганні можливого прорахунку, а також може бути корисною студентам, магістрантам, аспірантам та всім, кого приваблюють проблеми фінансової пітримки розвитку малого бізнесу та підприємництва на регіональному рівні його здійснення.

6

 

 

7