Актуальні проблеми сучасної науки і правоохоронної діяльності: Матеріали підсумкової наукової конференції курсантів та студентів.

Про державний устрІй украЇни

 

1. Згідно зі статтею 132 Конституції України територіальний устрій в країні сформований як би з урахуванням історії країни. Проте Україна, по суті, є об’єднанням різних історичних земель (Галичина, Волинь, Слобожанщина, Донбас). Всі ці землі в різні часи належали різним іноземним державам, які мали різні погляди щодо ведення державних справ і вирішення економічних, соціальних і культурних питань. На мою думку, оголошення федерації в Україні надасть можливість урахувати історичні, економічні, екологічні, географічні і демографічні особливості українських земель, етнічні і культурні традиції.

2. В Україні єдина система вищих органів державної влади, юрисдикція яких поширюється на територію усієї країни. Україна зі своєю територією 603,7 тис. км кв. посідає перше місце серед таких розвинутих європейських держав як Франція, Німеччина і але далеко не перше за рівнем економічного розвитку. У зв’язку з цим є сенс зміни в Україні державного устрою з унітарного на федерацію. Це, на мою думку, призведе до того, що суб’єкти федерації володітимуть більш ширшими повноваженнями, що дозволить їм у межах установленої для них компетенції правом видавати законодавчі акти. Вони діятимуть лише на території суб’єктів федерації, але одночасно повинні будуть відповідати союзному законодавству. Перевагами такої самостійності стане те, що актуальні проблеми регіону будуть вирішуватися «на місці» швидко і з урахуванням всіх особливостей даного питання.

3. В Україні гостро стоїть питання зовнішньої політики (вступ до НАТО та вибір іноземних держав з якими товаришувати). Створення федерації надасть можливість суб’єктам федерації виступати самостійно на міжнародній арені, це дозволить унеможливити конфлікти в Україні з цього приводу.

4. Стаття 10 Конституції України проголошує державною мовою в країні українську мову. Україна є багатонаціональною державою. В Україні також живуть євреї, білоруси, молдовани, болгари, поляки, угорці, румуни, греки, татари, вірмени, цигани, кримські татари та представники інших національностей. На мою думку у такій багатонаціональній державі як наша, повинно бути проголошено два державних язика. Крім українського також російська мова, тому що велика кількість самих українців, переважно жителі півдня та сходу країни, є російськомовним. Не можна також ігнорувати права чисельного російського населення, що проживає на території України. Кожен має право на вільний вибір мови якою навчатися і спілкуватися. Створення федерації дозволить уникнути таких суперечностей, а суб’єкти федерації самостійно обиратимуть мову або мови, які будуть проголошені в регіоні офіційними.

5. При перерозподілу території України необхідно враховувати розвиток областей. При об’єднанні областей необхідно враховувати їх культурну спорідненість. Економіка повинна бути схожою. Необхідно також враховувати етнонаціональні особливості. Немає сенсу, наприклад, Автономну республіку Крим об’єднати з областю Західної України.

6. Єдиним негативом федерації для України може стати приклад Радянського союзу - розпад на самостійні незалежні суверенні держави. На мою думку це неможливо, тому що метою проголошення федерації є не роздрібнення території України, а навпаки її справжнє об’єднання.