Експертиза технології виготовлення напоїв та ви­явлення фальсифікації - Навчальний посібник (Петрова І.А.)

6.4. пакування та маркування пива

 

Пиво розливають у пляшки із зеленого або коричневого скла, у полімерні пляшки; металеві банки і бочки та інші види тари, які дозволені Мінздравом України. Наповнення бочок не менше 99,5\% місткості. Середнє наповнення 10 пляшок при температурі 20° С повинно відповідати їх номінальній місткості з відхиленням ±3\%.

Пляшки з пивом щільно закупорюють кроненпробкою, а бочки з пивом – матеріалами, які дозволені до закупорки Мінздравом України. Після закупорки пляшки встановлюють у дощаті або пластмасові ящики або іншу тару.

Маркування пляшок з пивом здійснюють шляхом наклеювань етикетки, контретикетки та кольєретки на горлечко пляшки, на бочку наклеюють ярлик, де вказана інформація, яка важлива для споживача та необхідна для ідентифікації та експертизи. Інформація повинна містити наступні дані:

     – найменування продукту;

     – найменування, місцезнаходження виробника, експортера, імпортера;

     – найменування країни та місця походження;

     – товарний знак виробника (при його наявності);

     – вміст спирту, якщо його більше 1\%;

     – склад пива;

     – харчова цінність;

     – умови зберігання;

     – термін придатності;

     – об’єм, дм3;

     – визначення нормативного або технічного документа, за яким виготовлено та може бути ідентифіковано пиво;

     – інформація про сертифікацію.

Додатково може бути нанесена наступна інформація: затверджена торгова марка; найменування організації-розробника рецептури; інші написи інформаційного та рекламного характеру.

Бочки ще нумеруються: перша цифра – квартал останнього виміру місткості бочки, друга та третя – рік цього виміру, останні – інвентаризаційний номер бочки. Текст повинен бути написаний на державній мові, може бути продубльований російською.

Умови зберігання пива визначені нормативними документами. Термін зберігання пивної продукції починається з дня виготовлення. Він може бути вказаний наступним чином: “Придатний протягом (годин, діб, місяців)”, “Придатний до (дати)”, “Вживати до (дати)”.

На етикетці дату виготовлення наносять або у вигляді штампів на зворотному боці етикетки, або у вигляді насічок напроти надрукованих цифр днів, місяців, років.

Пиво перевозять усіма видами транспорту відповідно до вимог, визначених правилами перевезень вантажу, які діють на даному виді транспорту.

Термін зберігання встановлює підприємство-виробник, але не нижчий фактично досягнутої стійкості пива.

Асортимент пива наведений у додатку.