Експертиза технології виготовлення напоїв та ви­явлення фальсифікації - Навчальний посібник (Петрова І.А.)

4.4. упакування та маркування коньяків

 

Упакування та маркування коньяку проводять відповідно до вимог ГОСТ 13741–91. Коньяк розливають у скляні пляшки. Розлив проводять “за об’ємом”. Граничні відхилення для однієї пляшки наведені у табл. 13.

 

Таблиця 13

Допустимі відхилення для однієї пляшки при розливі “за об’ємом”

 

об’єм пляшки, см3

 

700–750

 

500

 

200–300

 

100

 

50

Відхилення, см3

± 5,0

±4,0

± 3,0

±1,5

±1,0

 

Закупорку пляшок з коньяком місткістю більше 100 см3 дозволено проводити корковими, поліетиленовими пробками, алюмінієвими ковпачками з відривним кільцем. Зверху коркової або поліетиленової пробки надівають алюмінієвий або пластмасовий ковпачок.

Пляшки з коньяком місткістю більше 250 см3 оформлюють етикеткою та кольєреткою. На етикетці вказують: найменування коньяку, найменування підприємства виробника; місткість пляшки, дм3; об’ємну частку етилового спирту, \%; вік коньячного спирту; визначення стандарту; дату розливу для пляшок місткістю 200 см3 та більше. На кольєретці вказують кількість зірок або найменування коньяку. На пляшці з колекційним коньяком, крім цього, вказують: “Колекційний. Додатково витриманий у колекції 5 років”.

Пляшки з коньяком упаковують у ящики з гофрованого картону, дерев’яні, пластмасові ящики або в художньо оформлені сувенірні коробки. При упакуванні пляшки з ординарним, марочним або колекційним коньяком обертають папером.

З’єднання стиків клапанів та кришки для ящика з гофрованого картону виконують шляхом оклеювання. Транспортне маркування ящиків здійснюють за ГОСТ 14192–96 з нанесенням маніпуляційних знаків: “Крихке. Обережно”, “Верх”, “Берегти від вологи”. На ящики наносять додаткову інформацію: найменування підприємства; найменування коньяку; місткість пляшки, дм3; маса вантажного місця, кг.

Особливості упакування та маркування коньяку на експорт відображені у ГОСТ 12494–77.