Експертиза технології виготовлення напоїв та ви­явлення фальсифікації - Навчальний посібник (Петрова І.А.)

2.4. упакування та маркування

 

Розлив проводять “за об’ємом” або “за рівнем”. Існують допустимі відхилення від номінального об’єму в залежності від місткості пляшки та виду розливу. При розливі “за об’ємом” при температурі 20±0,5° С в окремій пляшці допускають відхилення від номінальної міскості, що наведені у табл. 6.

                                                                                                        Таблиця 6

Відхилення від номінальної норми розливу

 

Об’єм пляшки

1,75

0,75

0,50

0,25

0,10

0,05

Відхилення в одній пляшці, см3

± 8,0

± 5,0

±4,0

± 2,5

±1,5

±1,0

Відхилення у 20 пляшках, см3

 

±3,0

±2,0

±4,0

±4,0

±4,0

 

Горілку та горілку особливу розливають у пляшки з гвинтовою різьбою “за рівнем” від половини до 2/3 висоти горла, розраховуючи від верхнього краю вінчика. Закупорюють пляшки ковпачками чи пробками з різних видів матеріалів, які дозволені до використання Міністерством охорони здоров'я. Закупорка повинна бути щільною і не давати течі при перекиданні. Пляшки з горілкою пакують у багатообертові ящики, які забезпечують збереженість продукції на час транспортування.

Маркування продукції проводять на етикетках і ковпачках, а також на ящиках з гофрованого картону. На етикетці повинно бути зазначено: найменування організації; найменування горілки; міцність, \%; місткість пляшки, дм3; позначення стандарту на продукцію.

На зворотному боці етикетки дозволяють вказувати індекс підприємства-виробника, номер бригади та дату розливу. Маркування тари відбувається згідно з ГОСТ 14192.